III liga: Wierzyca Pelplin - Gwardia Koszalin 2:3

Autor Art za Gwardia Koszalin 4 Listopada 2018 godz. 2:48
Piłkarze Gwardii Koszalin odnieśli trzecie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni Tadeusza Żakiety ograli w Pelplinie miejscową Wierzycę 3:2.

Pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już po dwóch minutach gry. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, z bliskiej odległości głową piłkę w siatce umieścił Hieronim Gierszewski.

Podrażnieni szybką stratą bramki nasi piłkarze przejęli zdecydowaną inicjatywę i stworzyli sobie wiele okazji do strzelenia gola. Między słupkami znakomicie spisywał się jednak Arkadiusz Moczadło. Bardzo groźnie głową strzelali Michał Szubert i Dominik Drzewiecki. Swoje szanse mieli również Sebastian Ginter i Aleksander Karbowiak, ponadto strzałami zza pola karnego dyspozycję golkipera gospodarzy sprawdzali Szubert i Krystian Przyborowski.

W 16. minucie po dośrodkowaniu Macieja Stańczyka, na raty futbolówkę do siatki skierował Michał Szubert. W 32. minucie arbiter podyktował rzut wolny dla naszej drużyny. Na bezpośredni strzał zdecydował się Dominik Drzewiecki, a mocno bita piłka odbiła się jeszcze przed interweniującym bramkarzem miejscowych i wylądowała w siatce.

Wydawało się, że nasz zespół przejmie kontrolę nad meczem, jednak pięć minut później po szybkiej kontrze naszą drużynę od straty gola uratowała udana interwencja Macieja Dulewicza, który w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z graczem gospodarzy. W 41. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, pozostawiony bez opieki Radosław Regliński głową doprowadził do wyrównania.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków naszego zespołu. Swoje szanse mieli m.in. Krystian Przyborowski, Dominik Drzewiecki i Michał Szubert.

W 67. minucie w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy piłka trafiła pod nogi Krystiana Przyborowskiego, który z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców.

W ostatnich minutach gospodarze dążyli do wyrównania, lecz uważnie ustawieni w defensywie gracze naszej drużyny nie pozwalali w tej części miejscowym na zbyt wiele. Po drugiej stronie boiska bliski postawienia kropki nad "i" był Michał Szubert, jednak po szybkiej kontrze w ostatniej chwili zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i padła ona łupem golkipera gospodarzy.

Skład Gwardii: Dulewicz - Maciąg, Stańczyk, Silski, Dondera, Karbowiak, Bednarski, Ginter, Przyborowski, Szubert, Drzewiecki.