Pięć medali koszalińskich judoków

Autor Art za KSJ Gwardia Koszalin 23 Października 2018 godz. 7:44
W Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. W zawodach startowała rekordowa liczba zawodników 360 .Wśród nich nie zabrakło judoków z dwóch koszalińskich klubów Gwardii i Samuraja którzy jak zwykle spisali się bardzo dobrze gdyż wywalczyli 5 medali. Ponadto w klasyfikacji punktowej Gwardia Koszalin wywalczyła II miejsce w młodziczkach za Juwenią Wrocław.

Podopieczni trenerów Wojniusza Cezarego i Standowicza Mariana wywalczyli cztery medale.  Pierwszy medal wywalczyła Kinga Białecka w kat.63 kg która wygrał trzy pojedynki przed czasem.  W finale uległa Szczepankowskiej z Wrocławia po bardzo dobrej walce.Kinga została drugi raz V-ice Mistrzynią Polski Młodziczek dodają trener Standowicz

Drugie srebro wywalczyła Zuzia Miołajczak w kat.+70 kg która również wygrała trzy walki przed czasem w finale przegrała z Oli Turek z Krakowa.Szkoda tej walki gdyż Zuzia wygrywała ale tak walczyła znakomicie ,rok temu była trzecia teraz druga super dodaje trener Wojniusz.

Trzeci medal brązowy wywalczyła Kornelia Duszczak w kat.+70 która wywalczył dwie walki dała z siebie wszystko o finał przegrała z mistrzynią Polski.Kornelia zrobiła w ostatnim okresie bardzo duży postęp co bardzo cieszy dodają wspólnie trenerzy.

Czwarty medal brązowy wywalczył Oliwier Wieliczko w kat.+81 kg który wygrał cztery pojedynki przez czasem w walce o brązowy medal pokonał Biernackiego z Gdańska wykonując dwa piękne rzuty na tzw wazari .Super walczył i wykonywał wszystkie polecenia trenerów na zawodach. Ponadto IX miejsce w tej kat.wywalczył Wojtek Szulc.