Fani wygrali

Autor LBM / naszazs.pl 3 Grudnia 2012 godz. 16:45
Weterani pokonali kibiców Czarnych Słupsk reprezentujących zespół Panter 49:36. Najskuteczniejszym graczem w szeregach AZS Fans Weterans był masażysta AZS-u Koszalin Lucjan Kasprzak.
Spotkanie pod hasłem: Wypełnijmy KOSiR było dla zawodników-amatorów równie ważne, co wieczorny mecz Tauron Basket Ligi. Szczególna motywacja oraz znacznie większa liczba widzów niż zazwyczaj towarzyszyły przez całe spotkanie. Pierwsze punkty zdobył niezawodny z dystansu Lucjan Kasprzak, który w całym meczu trafił aż siedem trójek, co jest jego tegorocznym rekordem. O ile w pierwszych minutach gra była wyrównana, tak z biegiem czasu przewaga kibiców AZS-u rosła z minuty na minutę. Pantery miały duży problem ze sforsowaniem obrony strefowej, która funkcjonowała w tym spotkaniu bardzo dobrze i okazała się kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu.

W ataku oprócz wcześniej wspomnianego Kasprzaka dobrze radził sobie Michał Gierłowski, który kierował grą Weteranów. Przez całe spotkanie przewaga gospodarzy utrzymywała się w granicach dziesięciu punktów. Obrona AZS Fans Weterans była na tyle solidna, że jedynie trzech zawodników słupskiej drużyny zdobyło w tym meczu punkty. Ostatecznie po emocjonującym meczu i nieustającym dopingu publiczności koszalinianie zwyciężyli 49:36.

Punkty dla AZS Fans Weterans:
Lucjan Kasprzak 23 pkt (7x3), Michał Gierłowski 13 pkt (1x3), Damian Zydel 7 pkt (1x3), Mikołaj Bąk - 4 pkt, Kamil Kubiszewski 2 pkt, Paweł Gawienowski, Mariusz Zieliński, Ignacy Sławiński, Bartosz Musiał, Zbigniew Petk, Mario Lechończak - 0.

Do niezwykle zaciętego pojedynku doszło również w lidze IIB. To był mecz beniaminków GMK i Formi, a jednocześnie zespołów z czołowych pozycji tabeli. Od początku gra była wyrównana, jednak to młodszy zespól Formi utrzymywał kilku punktową przewagę. Spotkanie ciekawy, w którym było dużo efektownych akcji. Wszystko zmieniło się pod koniec kwarty kiedy to dwóch graczy Formi zeszło na ławkę rezerwowych z powodu 5 przewinień. Tym sposbem drużyna kończyła mecz w 4 zawodników na 4 minuty przed końcem. Rywale natychmiast wykorzystali sytuacje, najpierw odrabiając starty, a później wychodząc na prowadzenie, które utrzymali do końca spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem GMK.