Żakowski 11. w mistrzostwach Europy

Autor ArtFB/Maks Żakowski 15 Lipca 2018 godz. 2:14
Maks Żakowski, kitesurfer MKR Tramp Mielno zajął jedenaste miejsce podczas mistrzostw Europy,któreodbyły się w niemieckim Warnemuende.

Do zmagań przystąpiło 45 zawodników i 14 zawodniczek z 18 krajów i 4 kontynentów. Rozegrano osiem wyścigów rundy kwalifikacyjnej i tyle samo serii finałowych. Zwyciężyli Guy Bridge i Daniela Moroz.Nasz żeglarz,Maks Żakowski uplasował się na 11.pozycji. - Niewiele zabrakło do planu minimum jakim był powrót do top 10. Kolejna szansa na wykonanie planu już za 3 tyg. w czasie Mistrzostw Świata - podsumował start Żakowski.