Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.

Złotówki na remonty bazy sportowej płyną do następnych gmin i powiatów

2018-07-03 07:50:00 Ala za Urząd Marszałkowski,
Gmina Dziwnów, Gmina Wolin, Gmina Malechowo czy Powiat Szczecinecki czy Powiat Białogardzki - to przykłady kolejnych zachodniopomorskich samorządów, które zmodernizują swoje obiekty sportowe z finansową pomocą Urzędu Marszałkowskiego. Środki wykorzystają np. na remont bieżni lekkoatletycznych czy modernizacje hal sportowych. Umowy w terenie podpiszą w nadchodzącym tygodniu przedstawiciele władz samorządu województwa: Anna Mieczkowska, Jarosław Rzepa i Tomasz Sobieraj.

 

Porozumienia parafowane zostaną z 13 gminami i 3 powiatami. Wsparcie pozwoli na wykonanie niezbędnych prac i poprawę stanu infrastruktury np. hal sportowych, bieżni lekkoatletycznych czy nawierzchni boisk piłkarskich. Gdzie i kiedy podpisane zostaną następne umowy?  

 

Poniedziałek, 2 lipca 2018 roku, godz. 10 - Będzino, Urząd Gminy, Będzino 19

1/ Gmina Będzino - „Budowa bieżni sprinterskiej czterotorowej przy boisku Orlik w Mścicach wraz 

z rozbiegiem do skoku w dal” - koszt całkowity: 80 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł. 

Poniedziałek, 2 lipca 2018 roku, godz. 11 – Biesiekierz, Urząd Gminy, Biesiekierz 103

1/ Gmina Biesiekierz - „Wykonanie bieżni lekkoatletycznej wraz z wyposażeniem” - koszt całkowity: 40 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł.

Poniedziałek, 2 lipca 2018 roku, godz. 12:30 – Białogard, Urząd Gminy, ul. Wileńska 8 

1/ Gmina Białogard - „Modernizacja trybun przy terenie rekreacyjnym w miejscowości Stanomino” – koszt całkowity: 40 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł. 

Poniedziałek, 2 lipca 2018 roku, godz. 13:15 – Białogard, Starostwo Powiatowe, plac Wolności 16 

1/ Powiat Białogardzki - „Remont nawierzchni poliuretanowej na boisku tartanowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. Jana Radomskiego w Tychowie”  - koszt całkowity: 140 tys. zł, wsparcie: 

20 tys. zł, 

2/ Miasto Białogard - „Wsparcie rozwoju kultury fizycznej na terenie miasta Białogard poprzez zakup sprzętu sportowego” - koszt całkowity: 40 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł. 

Poniedziałek, 2 lipca 2018 roku, godz. 15 - Wolin, Dworek, ul. Zamkowa 23 

1/ Gmina Dziwnów - „Remont hali sportowej w Szkole Podstawowej im. 5 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty” - koszt całkowity: ok. 62 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł, 

2/ Gmina Wolin -  „Modernizacja obiektów sportowych użytkowanych przez OSiR w Wolinie” - koszt całkowity: 42 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł. 

3/ Gmina Świerzno - „Doposażenie boisk piłkarskich i Orlików w gminie Świerzno: Stuchowo: zakup bramek wraz z siatkami do piłki nożnej, siatki do łapacza na boisko Orlik; Gostyń: zakup wózka do kredowania oraz siatek na bramki na boisko sportowe oraz siatek na bramki na boisko Orlik” - koszt całkowity: 10,8 tys. zł, wsparcie: 5,3 tys. zł. 

Środa, 4 lipca 2018 roku, godz. 9:30 - Malechowo, Urząd Gminy, Malechowo 22 A 

1/ Gmina Malechowo - „Poprawa bazy sportowej poprzez wykonanie piłkochwytów na boisku piłkarskim w miejscowości Zielenica”  - koszt całkowity: 29 tys. zł, wsparcie: 14,5 tys. zł.

Środa, 4 lipca 2018 roku, godz. 10:30 - Darłowo, Urząd Gminy, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 4 

2/ Gmina Darłowo - „Modernizacja boiska sportowego w miejscowości Stary Jarosław” - koszt całkowity: 

99 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł. 

Środa, 4 lipca 2018 roku, godz. 12:30 - Sławno, Starostwo Powiatowe, ul. Sempołowskiej 2 A

1/ Starostwo Sławieńskie – „Termomodernizacja i remont parkietu w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie”  - koszt całkowity: 39,1 tys. zł, wsparcie: 19,5 tys. zł, 

Środa, 4 lipca 2018 roku, godz. 14 - Polanów, Urząd Miejski, ul. Wolności 4 

1/ Gmina Polanów – „Wykonanie części ogrodzenia boiska sportowego przy ul. Gradowe Wzgórze wraz z zakupem wyposażenia”  - koszt całkowity: 40 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł, 

Czwartek, 5 lipca 2018 roku, godz. 10 - Świdwin, Urząd Gminy, Plac Konstytucji 3 Maja 1

1/ Gmina Świdwin - „Remont pomieszczeń sanitarnych przy sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Bierzwnicy” - koszt całkowity: 40 tys. zł, wsparcie: 19,9 tys. zł. 

Piątek, 6 lipca 2018 roku, godz. 9:45 - Barwice, Urząd Miasta i Gminy, ul. Zwycięzców 22

1/ Gmina Barwice - „Zakup i montaż piłkochwytów oraz zakup garażu blaszanego” - koszt całkowity: 25 tys. zł, wsparcie: 12,5 tys. zł. 

Piątek, 6 lipca 2018 roku, godz. 10:45 - Borne Sulinowo, Urząd Miejski, Al. Niepodległości 6

1/ Gmina Borne Sulinowo - „Modernizacja skoczni lekkoatletycznej na stadionie miejskim przy ul. Sportowej w Bornem Sulinowie” - koszt całkowity: 42 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł. 

Piątek, 6 lipca 2018 roku, godz. 11:30 - Szczecinek, Urząd Gminy, ul. Pilska 3 

1/ Gmina Szczecinek - „Rozbudowa infrastruktury sportowej - budowa ogrodzenia boiska piłkarskiego w Żółtnicy” - koszt całkowity: 40 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł. 

Piątek, 6 lipca 2018 roku, godz. 12:15 - Szczecinek, Urząd Miejski, Plac Wolności 13 

1/ Miasto Szczecinek - „Doposażenie basenu miejskiego w Szczecinku w sprzęt sportowy” - koszt całkowity: 40 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł. 

Piątek, 6 lipca 2018 roku, godz. 12:45 - Szczecinek, Starostwo Powiatowe, ul. Warcisława IV 16  

1/ Powiat Szczecinecki - „Poprawa stanu bazy sportowej Centrum Edukacji Morskiej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku poprzez zakup łodzi żaglowych typu optymist oraz szafek ubraniowych” - koszt całkowity: 30 tys. zł, wsparcie: 15 tys. zł. 

Piątek, 6 lipca 2018 roku, godz. 14:30 - Bobolice, Urząd Miejski, ul. Ratuszowa 1 

1/ Gmina Bobolice - „Proekologiczna modernizacja oświetlenia w hali widowiskowo - sportowej w Bobolicach” - koszt całkowity: 49,5 tys. zł, wsparcie: 20 tys. zł. 

 

W imieniu władz samorządu województwa umowy w Będzinie, Biesiekierzu, Białogardzie, Malechowie, Darłowie, Sławnie, Polanowie, Szczecinku, Barwicach, Bornem Sulinowie i Bobolicach podpisze Tomasz Sobieraj,, w Wolinie Jarosław Rzepa, a w Świdwinie Anna Mieczkowska. 

 

Pomoc finansową Urzędu Marszałkowskiego związaną z poprawą stanu infrastruktury sportowej w regionie otrzyma w bieżącym roku prawie 80 zachodniopomorskich samorządów. Na ten cel Marszałek Województwa przeznaczył 1 350 000 zł. To o 200 tys. zł więcej niż przed rokiem. Remonty, modernizacje i doposażenia obejmą m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, boiska piłkarskie, zaplecza sanitarno-socjalne, baseny czy obiekty lekkoatletyczne. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu, a przyznana dotacja musi być wykorzystana do końca bieżącego roku. 

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło prawie 5,5 mln zł. Umożliwiło ono realizację blisko 400 różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie. 

 

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Duet Polakowski-Chwastek poprowadzi Gwardię

9 Maj 2019 godz. 10:04 Art za Gwardia Koszalin, fot. FB/Wojciech Polakowski
Do niedzielnego meczu o ligowe punkty nasz zespół przystąpi pod wodzą nowego szkoleniowca, Nowym trenerem naszej drużyny został Wojciech Polakowski. W prowadzeniu zespołu będzie mu pomagał Jarosław Chwastek. Wojciech Polakowski zastąpił na stanowisku trenera Tadeusza Żakietę, który prowadził nasz zespół od kwietnia 2016 (wcześniej prowadził Gwardię w latach 2013-2015). Tadeusz Żakieta najpierw w trudnym momencie utrzymał naszą drużynę w trzecioligowych rozgrywkach, a rok później wywalczył awans do drugiej ligi. Trenerowi Tadeuszowi Żakiecie serdecznie dziękujemy za włożony wysiłek i życzymy powodzenia zarówno w roli szkoleniowca, jak i w życiu osobistym. Wojciech Polakowski to były zawodnik naszego klubu, występował w Gwardii w sezonie 1993/94. Ponadto był również graczem takich zespołów jak m.in. Darłovia Darłowo, Kotwica Kołobrzeg, Amica Wronki (osiem występów w ekstraklasie), Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Lechia Zielona Góra, Śląsk Wrocław, Ceramika Opoczno czy Rega-Merida Trzebiatów i Gryf 95 Słupsk. Jako szkoleniowiec prowadził Regę-Meridę Trzebiatów, Gryfa 95 Słupsk, Kotwicę Kołobrzeg oraz Bałtyk Koszalin. Od połowy rundy jesiennej do kwietnia bieżącego roku wspólnie z Jarosławem Chwastkiem prowadził Świt Skolwin. Jarosław Chwastek, podobnie jak Wojciech Polakowski, to również były zawodnik naszego klubu, występował także m.in. w Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin czy Kotwicy Kołobrzeg. Trenerom Wojciechowi Polakowskiemu i Jarosławowi Chwastkowi życzymy samych sukcesów. W niedzielę nasza drużyna zagra na wyjeździe z Pogonią II Szczecin....
 

Atrium ma nowego właściciela

14 Maj 2019 godz. 8:09 ala za JLL, fot. FB/Atrium Koszalin
Atrium European Real Estate zawarło umowę sprzedaży dwóch centrów handlowych zlokalizowanych w Polsce. Chodzi o Atrium Koszalin i Atrium Felicity w Lublinie. Nabywcą obu obiektów został ECE European Prime Shopping Centre Fund II, fundusz zarządzany przez ECE Real Estate Partners. Kwota transakcji wyniesie 298 mln euro. Transakcja, po spełnieniu niezbędnych prawnie warunków, ma zostać zamknięta w III kwartale 2019 roku. Strony zawarły przedwstępną umowę sprzedaży w dniu 9 maja 2019 r. Obie nieruchomości zmienią właściciela za łączną kwotę ok. 298 milionów euro. Transakcja ma zostać sfinalizowana w III kwartale tego roku. Oba centra są absolutnymi liderami rynku w swoich regionach. Atrium Felicity oferuje ok. 77 000 mkw. powierzchni handlowej (całkowita wartość powierzchni najmu Atrium, bez uwzględnienia sklepu Auchan, wynosi 57 200 mkw.). Galeria jest zlokalizowana w Lublinie, który jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim i zapleczem administracyjnym w południowo-wschodniej Polsce, z liczbą mieszkańców przekraczającą 340 000 osób. Centrum zostało otwarte w marcu 2014 roku i jest wiodącym obiektem pod względem obecności marek modowych. Swoje sklepy mają tu m.in. Zara, H&M, czy Reserved, które sąsiadują z hipermarketem Auchan i marketem budowalnym Leroy Merlin oraz rozległym food courtem i strefą rozrywki z 9-ekranowym kinem Cinema City. Atrium Koszalin oferuje 57 300 mkw. powierzchni handlowej, a do grona najemców obiektu należą m.in. Tesco, Castorama, H&M, Reserved czy C&A. Klientów przyciąga również rozwinięta strefa rozrywkowa, której elementem jest m.in. Multikino. Strefę zasięgu Atrium zamieszkuje 250 000 osób, a w promieniu 70 kilometrów nie ma znaczącego konkurencyjnego obiektu. Mocnej pozycji centrum sprzyja również atrakcyjność inwestycyjna Koszalina, jednego z najbardziej rozwiniętych ośrodków gospodarczych północno-zachodniej Polski. Transakcja sprzedaży dodatkowo umocni pozycję Atrium jako najbardziej aktywnego inwestora w sektorze nieruchomości handlowych. To również znakomita decyzja inwestycyjna dla ECE, które rozszerza swój polski portfel o dwa wiodące w swoich kategoriach i lokalizacjach obiekty handlowe. Gratulujemy obu stronom udanej transakcji.  ...
 

Rozbity gang samochodowy

6 Maj 2019 godz. 15:31 Ala za KG Policji
Policjanci CBŚP odzyskali samochody skradzione na terenie Europy, o wartości prawie 2,3 mln zł. Zatrzymali także 51 osób, które są podejrzane o udział w międzynarodowym procederze, w tym podejrzanego o kierowanie grupą. Ich łupem padały drogie pojazdy osobowe, ciężarowe, a nawet maszyny rolnicze i budowlane. Wśród osób zatrzymanych znaleźli się urzędnicy wydziałów komunikacji, pracownicy urzędów skarbowych i diagności, podejrzani o udział w legalizacji pojazdów w Polsce. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 14 osób zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd. Większość z nich pochodzi z rejonu Koszalina i Białogardu. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Płocku. Policjanci z płockiego CBŚP z Zarządu w Radomiu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o kradzieże pojazdów. Sprawa zaczęła się w czerwcu 2014 roku, kiedy w okolicach Płocka zatrzymano dwóch mieszkańców Koszalina, którzy jechali skradzionym na terenie Niemiec land roverem, wartym ok. 450 tys. zł. Pojazd miał przerobione numery nadwozia i był zarejestrowany na bezrobotnego mężczyznę, tzw. „słupa”. Okazało się, że na jego nazwisko zarejestrowanych było kilka innych samochodów. Z ustaleń śledczych wynika, że tzw. "słupów" było więcej - wybierano z reguły osoby, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, które za 100-200 złotych zgadzały się zarejestrować pojazdy na ich nazwiska, jako kupione poza granicami Polski. Drobiazgowe działania policjantów CBŚP doprowadziły do ustalenia składu zorganizowanej grupy przestępczej oraz zasięgu jej działania. Według policjantów pojazdy były skradzione w latach 2012 - 2017 głównie w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Finlandii, Belgii i Luksemburgu. Szczególnie istotna okazała się Szwecja, gdzie w Göteborgu podejrzani założyli „centrum logistyczne”. W wynajętych halach gromadzili ukradzione samochody, a następnie w zależności od zgłaszanego zapotrzebowania w Polsce, wysyłali pojazdy jako ładunki na naczepach ciężarówek. Zdarzało się, że samochody ciężarowe również okazywały się skradzione. Z ustaleń policjantów CBŚP wynika, że wśród podejrzanych są także urzędnicy z wydziałów komunikacji, urzędów skarbowych, a także diagności. Dzięki współpracy z nimi tworzona była fikcyjna historia skradzionych pojazdów. Po rejestracji samochody były sprzedawane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niektóre pojazdy posłużyły także do wyłudzania leasingów, również na inne podstawione osoby. Ponadto śledczy ustalili, że niektóre samochody były rejestrowane w Polsce na podstawie niemieckich dokumentów. Oryginalne „puste” blankiety zostały skradzione z urzędów komunikacyjnych z terenu Niemiec. Następnie w Polsce wypełniano je danymi pojazdów ze zmienionymi numerami VIN, jednocześnie podrabiając niemieckie pieczęcie i znaki wodne. W ramach przeprowadzonych działań, funkcjonariusze CBŚP współpracowali z organami ścigania w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii i Niemiec. W ich wyniku, zgromadzono materiał dowodowy, który pozwolił na odzyskanie części skradzionych samochodów. Do chwili obecnej jest to 17 pojazdów o wartości szacunkowej blisko 2,3 miliona złotych. W połowie kwietnia na terenie Białogardu funkcjonariusze zatrzymali koleją osobę do tej sprawy. Łącznie w sprawie zatrzymano już 51 osób podejrzanych. 16 z nich usłyszało zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna kierowania tą grupą - 36 letni mężczyzna. Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa, fałszowania dokumentów, a także prania pieniędzy.   Sprawa ma nadal charakter rozwojowy.  ...
 

„Kolacja dla głupca”. Wejściówki do wzięcia

14 Maj 2019 godz. 13:40 Ekoszalin z mat. nadesłanych / fot. BTD
Dla naszych internautów mamy dwie podwójne wejściówki na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego - "Kolacja dla głupca" na piątek 17 maja godz. 19:00. Wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie. „Kolacja dla głupca” to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autor Francis Veber - scenarzysta i reżyser jest znany przede wszystkim jako autor filmu „Pechowiec” ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli. Aby zdobyć jedną z dwóch podwójnych wejściówek należy  wysłać maila na adres redakcja@ekoszalin.pl z odpowiedzią na pytanie konkursowe: Jakiej narodowości jest autor sztuki „Kolacja dla głupca”? Na odpowiedzi czekamy do jutra (15.05) do godziny 18:00. W tytule maila prosimy wpisać BTD, a odpowiedź podpisać tak byśmy wiedzieli, komu przekazać wejściówki. Oczywiści, kto pierwszy ten lepszy. Powodzenia.   Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany „kolacją dla głupca”. Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika – wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej – jego „gość” to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre’owi wypada dysk… i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre’a w istny wir kłopotów....