Piotr Jedliński, prezydent Koszalina wnioskował o dodatkowe 4 mln na modernizację ul. Wojska Polskiego i 1 mln na remont ul. Zielonej. Oto lista zaakceptowanych wniosków:
Szef MSWiA zaprezentował kilka przykładów inwestycji, które będą mogły być zrealizowane dzięki temu dodatkowemu wsparciu. Dzięki programowi będzie można wybudować lub wyremontować 350 km dróg gminnych oraz 211 km dróg powiatowych. Najbardziej jaskrawym przypadkiem tego, że wcześniej samorządy nie były w stanie zapewnić wkładu własnego są dane z województwa zachodniopomorskiego. – Spośród 29 zadań zakwalifikowanych do dofinansowania, 13 z nich zaplanowanych zostało przez gminy, które w minionych 10-ciu latach nie otrzymały z budżetu państwa nawet złotówki dofinansowania na drogi lokalne – zaznaczył minister Joachim Brudziński. Szef MSWiA przytoczył także przykład z województwa lubelskiego. Chodzi o drogę w gminie Podedwórze (powiat parczewski) - droga powiatowa, najważniejsza w gminie, od trzech lat (od września 2015 r.) jest zamknięta z powodu złego stanu nawierzchni. Ani powiatu, ani tym bardziej gminy nie było stać na wyremontowanie tej niezwykle ważnej dla mieszkańców drogi. Teraz, dzięki dodatkowym środkom rządowym oraz zmienionym zasadom przyznawania dofinasowania, ta tak potrzebna inwestycja będzie realizowana.
Premier Mateusz Morawiecki wspomniał także, że jesienią planowane jest utworzenie funduszu dróg lokalnych, który umożliwi m.in. budowę dróg w cyklach 2-3 letnich, a nie jak dotychczas w rok. – Wysokość funduszu to ok. 5 mld zł, czyli dla porównania 6-7 razy więcej niż w czasach naszych poprzedników było przeznaczane na budowę dróg. Ten fundusz cywilizacyjnie zmieni panoramę drogową i infrastrukturalną Polski – podkreślił szef rządu.