Na Rynku Staromiejskim w Koszalinie odbyło się wspólnie puszczanie dużych i małych baniek mydlanych, w ramach akcji społecznej - Korczakowskie Bańki Miłości. Wspólnie wypuszczane bańki mydlane symbolizowały miłość, która wznosi nas tak jak wznoszą się bańki mydlane i która nie może być przerywana, tak jak to się dzieje na skutek alienacji rodzicielskiej.
"A jest ho, ho - jest samotność dziecka. Jest. Chce ono mieć dla siebie i tylko dla siebie mamę, tatę, dla siebie świat i gwiazdkę z nieba."
Janusz Korczak - "Samotność dziecka", "Antena" nr 14 z 1938 roku
Alienacja rodzicielska to zespół świadomych lub nieświadomych zachowań prowadzących do powstawania zaburzeń w relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem. Stosowane metody alienacji rodzicielskiej to manipulowanie strachem i lękami dziecka, szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów oraz inne negatywne działania. Podczas niej indukowane są dziecku negatywne emocje, postawy i przekonania wobec drugiego rodzica. Może przyczyniać się do powstawania u dziecka zaburzeń emocjonalnych, rozwojowych i dotyczących zachowania. Często stosowana jest przez głównego opiekuna w działaniach mających doprowadzić do wykluczenia z życia dziecka drugiego rodzica. Alienacja rodzicielska jest formą przemocy emocjonalnej.Aby zapobiegać występowaniu takiej sytuacji, od pięciu lat w różnych krajach, podczas międzynarodowego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej - 25 kwietnia, odbywają się konferencje, seminaria, demonstracje, happeningi oraz spotkania informacyjne, a także rozdawane są ulotki - pod sądami, w szkołach, galeriach handlowych i w innych miejscach, a od dwóch lat organizowana jest także Kampania Baniek Miłości.Od 2009 roku akcja społeczna - Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, w Polsce, jest objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.