Świetny start naszych judoków

Autor Ekoszalin z mat. informacyjnych 27 Marca 2018 godz. 14:42
W Poznaniu odbył się jeden z największych w Polsce XV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo U14,U16,U18 oraz Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów młodszych. Nasze miasto reprezentowały dwa klubu Gwardia i Samuraj.

Nasi judocy pośród 125 klubów i 905 zawodniczek i zawodników wypadły bardzo dobrze zdobywając łącznie 7 medali .Walki były na wysokim i wymagającym poziomie. Koszalinianie po ciężkich zmaganiach na macie osiągnęli następujące wyniki;

Zawodnicy Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin podopieczni Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza wywalczyli 5 medali;

• W U16 Kamil Kustrzycki wygrał 5 walk przed czasem walczył znakomicie zdobywając I miejsce w kat.42 kg.

• Jakub Kamiński -VII miejsce

W kat.U18 super zaprezentował się Filip Bieliński który przegrał jedynie z reprezentantem Ukrainy w finale zdobywając II miejsce w kat.50 kg.Wcześniejsza i obecna podstawa Filipa na zawodach bardzobardzo cieszy, co zauważył również trener Kadry Narodowej powołując go na Puchar Europy do Berlina w dniach 05-06.04 2018r.

Damian Białecki wywalczył V miejsce w kat.73 kg ( przegrał brąz po super walce), a Daniel Jędrzejewski oraz oraz Weronika Jaworska zajęli piąte miejsca. - Zawiedli gdyż stać ich na złoto! - twierdzi trener Wojniusz.

Podopieczni Andrzeja Adamskiego z Samuraja Koszalin wywalczyli dwa medale .

Złoty medal  w kat.U16  wywalczył Grzegorz Babirecki w kat.55 kg w mistrzowskim stylu przed czasem wygrał 5 walk.

Ponadto Julia Pietruszyńska w kat.40 kg -VII m, Dawid Kamys -VII mieisce w kat.73 kg, Krzysztof Magdziński -IX miejsce w kat.66 kg, Hubert Siudmowski -IX miejsce w kat.50 kg, W U 14 Szymon Marko był VII w kat.60 kg.

W U18 najlepiej zaprezentowała się Anika Łozińska, która wywalczyła brązowy medal w kat.57 kg pokonując przed czasem Weronikę Nędzyk z Olimpia Poznań.

Wielkiego pecha miała Julia Jakubowska w kat.52 kg gdyż prowadziła walkę o brązowy medal ostatecznie przegrała zdobywając V miejsce .

Ponadto Grzegorz Babirecki był VII w kat.55 kg.Patryk Sypniewski był VII w kat.50 kg i Hanna Cygan IX m w kat.52 kg

Następne zawody judoków już 07.04.2018 w Toruniu.