AZS Koszalin: Wygrana mimo przeciwności!

Autor At za AZS Koszalin, PLK, fot. Instagram/AZS Koszalin 5 Marca 2018 godz. 3:06
AZS Koszalin wygrał na bardzo trudnym terenie w Starogardzie Gdańskim 76:68. Pomimo problemów kadrowych, koszalińscy zawodnicy swoją walecznością zasłużyli w tym meczu na miano gladiatorów

Koszykarze AZS Koszalin pokonali w Starogardzie Gdańskim Polpharmę 76:68. Akademików do zwycięstwa poprowadził Diante Baldwin, który  zdobył 19 punktów i zanotował 5 zbiórek i 5 asyst.

Obie drużyny grały na początku nerwowo, co przełożyło się na straty i niską skuteczność. W pewnym momencie lepiej wyglądała gra AZS - to właśnie ta ekipa budowała przewagę. Po 10 minutach było 18:10 dla gości. W drugiej kwarcie koszalinianie prowadzili już nawet 11 punktami. Goście kontrolowali sytuację - Polpharma skupiła się na grze pod kosz, ale ciągle nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi. Ostatecznie po pierwszej połowie było 35:24. Daniel Gołębiowski rzucił trzy trójki w trzeciej kwarcie i zbliżał swój zespół na pięć punktów. Ekipa trenera Dragana Nikolicia nic sobie z tego nie robiła, ponownie uciekała. Po 30 minutach prowadziła 53:46. W ostatniej kwarcie Polpharma robiła wszystko, aby odrobić straty, ale AZS grał swoje i nie pozwalał starogardzianom na zbyt wiele. Zespół z Koszalina wygrał 76:68.

W składzie AZS brakowało Aleksandara Marelji, a to oznaczało, że najwyższymi zawodnikami w tej drużynie byli Nikola Malesević i Kacper Młynarski (obaj po 202 cm). Mimo tego środkowi Polpharmy - Milan Milovanović i Nikola Jeftić - rzucili łącznie tylko 11 punktów. Na parkiecie ze względu na kontuzję nie pojawił się także  Qyntel Woods.