AZS - Polpharma 63:98

Autor Artur Rutkowski fot. Łukasz Bąk 26 Listopada 2012 godz. 16:00
Pojedynek AZSu Koszalin z Polpharmą Starogard Gdański w Polanowie zakończył się wysoką porażką podopiecznych Teo Cizmić'a 63:98. W barwach AZSu najwięcej punktów rzucili Artur Mielczarek i Paweł Śpica, po 20 pkt. Spotkanie było rozgrywane w ramach promocji Gminy Miasto Koszalin przez AZS Koszalin.
Pierwszym, który dzisiejszego popołudnia zdobył punkty był Artur Mielczerek rzucił za trzy punkty. Przez pierwsze pięć minut, gospodarze prowadzili 8:4. Ważnym akcentem, tej odsłony było wejście na parkiet w 6 minucie gry, powracającego po ciężkiej kontuzji - Igora Milicić'a.

W następnych minutach tej kwarty goście zaczęli dochodzić do głosu i po 1 kwarcie prowadzili 16:18. Warto dodać, że dużo minut rozgrywali głównie rezerwowi na co dzień (Gibaszek, Bieg, Śpica).

W drugiej kwarcie Polpharma, od początku chciała odjechać akademikom i po 12 minutach prowadzili już 16:25, a po kwadransie gry 20:31. Pod koniec kwarty gracze AZSu, zdołali zmniejszyć stratę do sześciu punktów. Do długiej przerwy 34:40. Najskuteczniejszym graczem w ekipie Teo Cizmić'a był Artur Mielczarek zdobywca 17 punktów

Trzecie ćwiartka dalej nie przynosiła pozytywów w grze akademików, a po 25 minutach przegrywali 44:57. Przewaga Polpharmy nie malała, wręcz przeciwnie po 28 min. spotkania było 48:62.

Trzecia kwarta zakończyła się stratą AZS-u do swojego rywala. Przed ostatnią kwartą strata wynosiła 21 punktów (48:69)

Ostatnia kwarta miała przynieść odrabianie strat przez AZS, ale tak się nie stało, po 32 mi. było 55:74.

Na pięć minut przed końcem meczu przegrywaliśmy 55:82

Na minutę przed końcem było już 63:93, a mecz zakończył się wynikiem 63:98.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 63:98 (16:18, 18:22, 14:29, 15:29)

AZS: Mielczarek 20, śpica 20, Bigus 10, Leończyk 7, Kuebler 3, Gibaszek 2, Milicić 1, Skibniewski, Bieg

Polpharma: McLauley 22, Szymkiewicz 19, Białek 13, Sarzało 12, Majewski 12, Carter 8, Nowakowski 6, Mirkovic 6, Lichodzijewski, Radwański