Rewitalizacja to szeroki proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki. Jej celem jest przywrócenie atrakcyjności tej części miasta, która znajduje się w kryzysie. Rolą Miasta jest koordynacja i odpowiednie zaprogramowanie procesu rewitalizacji.
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina, które rozpoczną się od wtorku 26 września 2017 i będą trwały 26 października 2017 r.
Celem konsultacji społecznych jest zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji odnośnie projektu Programu.
Konsultacje społeczne prowadzone będą w następujących formach:
1) Zbierania uwag, propozycji i opinii w postaci papierowej i elektronicznej, z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego.
Wypełniony formularz, podpisany czytelnie imieniem i nazwiskiem należy przekazać w terminie trwania konsultacji, tj. od 26 września 2017 do 26 października 2017 r. w postaci:
a) w postaci papierowej:
b) w postaci elektronicznej na adres e-mail: um.koszalin@um.koszalin.pl.
2) Spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się w dniu 16 października 2017 r., o godzinie 15.30 w Sali 300 Urzędu Miejskiego w Koszalinie.
Celem spotkania otwartego z interesariuszami rewitalizacji będzie omówienie Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina, a także umożliwienie składania uwag, opinii i propozycji do protokołu.
3) Zbierania uwag ustnych do protokołu w terminie od 26 września 2017 r. do 26 października 2017 r., w godzinach od 11.00 do 15.00, w siedzibie Urzędu Miejskiego w pokojach nr: 310 i 312.
Osobami wyznaczonymi do przyjmowania uwag i opinii są: Urszula Barańska i Marta Popiel.
Do udziału w konsultacjach zapraszam wszystkich interesariuszy, którymi mogą być zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji:
1) mieszkańcy obszaru rewitalizacji,
2) właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się na tym obszarze, w tym spółdzielnie mieszkaniowe,
3) wspólnoty mieszkaniowe i towarzystwa budownictwa społecznego;
4) mieszkańcy gminy inni niż wymienieni w pkt 1);
5) podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić działalność gospodarczą w planowanym obszarze zdegradowanym i obszarze rewitalizacji miasta Koszalin;
6) podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić w ww. obszarze działalność społeczną, w tym organizacje pozarządowe i grupy nieformalne;
7) jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne;
8) organy władzy publicznej;
9) podmioty, inne niż wymienione w pkt 6), realizujące na obszarze rewitalizacji uprawnienia Skarbu Państwa.
Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina wraz z formularzem konsultacyjnym jest dostępny w terminie konsultacji:
Informacja o wynikach z przeprowadzonych konsultacji zostanie umieszczona niezwłocznie po ich zakończeniu w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Koszalina oraz tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.