Medalowe ręce UKS Szesnastki

Autor Art za UK Szesnastka 4 Kwietnia 2017 godz. 2:13
5 złotych, 8 srebrnych i 11 brązowych medali zdobyli podczas XVII Mistrzostwa Polski w siłowaniu na ręce zdobyli reprezentanci klubu działającego przy Gimnazjum nr 6 tj. UKS „ SZESNASTKA”.

Medalową pasę podopiecznych trenera Jarosława Zwolaka otworzył Dominik Zaorski , który w kat. 50 kg  zdobył na lewą i prawą rękę dwa brązowe medale. Dominik jest sportowcem niepełnosprawnym, ale

Dominik Zaorski (biała koszulka)

startował w kategorii  z pełnosprawnymi (przepisy w tej dyscyplinie to umożliwiają), tym większe brawa dla tego 14-letniego zawodnika. Po jego występie  trener kadry  powołał Dominika da reprezentacji Polski na  mistrzostwach świata juniorów w kat.  niepełnosprawnych.

Na podkreślenie zasługuje znakomity powrót (po czteroletniej przerwie) Arlety Iwancio, która w juniorkach  do 21 lat zdobyła dwa złote medale, a także w seniorkach na lewą rękę brąz a prawą srebro.

Arleta Iwancio ( biała koszulka)

- Przed nami ME, które odbędą się  w katowickim Spodku w połowie maja . Z naszego klubu na te zawody powołanie otrzymało 6 osób: D. Korgól, M. Dudek, W. Soja, K. Olejniczak, A. Iwancio oraz N.Kwiatkowska - powiedział trener Zwolak.