BACTERYA FEST to festiwal zrzeszający muzykę rockową i dobre nastroje. W ten sposób koszaliński zespół Bacteryazz chce uczcić czwarte urodziny i fakt, że wydali drugą płytę. Do wspólnego grania
koszalinianie zaprosili zespoły: Linch (Koszalin), Heavyweight (Poznań), Męczenie Owiec (Gostyń). Wybór zespołów zaproszonych na Bacterya Fest jest nieprzypadkowy, ponieważ członkowie obchodzącego urodziny bandu chcieli – w przypadku zespołu Linch – zwrócić uwagę na nową, lokalną kapelę. Z Heavyweight grupę łączy wokalistka, która pojawiła się na nowej płycie Bacteryazz. Z Męczeniem Owiec koszalinianie często koncertują.
Zespół Bacteryazz powstał w Koszalinie pod koniec stycznia 2013. Jak sami podkreślają ich muzyka to mieszanka: grunge, punk & metal z polskojęzycznymi tekstami. W ciągu zaledwie 4 lat działalności koncertowej zagrali 4 trasy koncertowe, w czasie których odwiedzili ponad 100 miast w Polsce. Pojawiali się ze swoją muzyką w tak odległych rejonach jak Zamość i Tomaszów Lubelski. W pierwszym roku działalności zespół wydał EP „Coś o czymś”. W kolejnym roku dzięki kampanii crowdfundingowej ukazał się LP „Za drzwiami”. W lutym 2017 pojawiła się druga płyta „Nowy stan”.Zespół wystąpił w X edycji programu MBTM. W 2015 otrzymał Nagrodę Specjalną w Konkursie Twórczości Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie. W 2016 r. Bacteryazz przyznano Nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina za działalność w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury. Pierwsza płyta zespołu „Za drzwiami” została umieszczona na 50 lat w kapsule czasu.
Linch to zespół rockowo - metalowy z Koszalina. Grają i tworzą własną muzykę razem ponad rok. Każdy z członków grupy ma wcześniejsze doświadczenia muzyczne z innych projektów.
Grający muzykę łączącą w sobie takie gatunki jak: rock, metal, crossover, czy pop Heavyweight powstał w 1999r., w Poznaniu. Muzycy dwóch kapel Arathorn i Helter, które powoli kończyły działalność postanowili połączyć siły, dając nowemu tworowi nazwę Heavyweight, a nazwa ta wpadła w oko pierwszemu bębniarzowi grupy, gdy oglądał na ekranie tv walkę Andrzeja Gołoty. Heavyweight to – jak można przeczytać na facebookowym profilu grupy - spotkanie pięciu odrębnych, bardzo różnych osobowości. To pięć różnych punktów widzenia, to pięć sposobów na życie. Ale Heavyweight to jeden zespół, jedna muzyka, jedna energia.
Męczenie Owiec to grający rockowo – metalowe dźwięki, pochodzący z Gostynia zespół założony w 2001 roku (i grający do 2005 r.) przez Piotra Dworaka i Wojciecha Dojcza. Reaktywowany po przerwie w 2010 r. Grupa zagrała do tej pory ponad 60 koncertów. W 2015 roku zespół supportował Turbo na trasie "35th Anniversary Tour", a rok później na trasie "Back To The Past".
Koncert WOLNA GRUPA BUKOWINA
Wolna Grupa Bukowina - polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Zespół zadebiutował w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie.
Grupa przyjechała z Buska - Zdroju, a założył ją ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.
Wolna Grupa Bukowina stale od 45 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
Grażyna Kulawik - śpiew,
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara,
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Wojciech Maziakowski - gitara basowa
Marek Zarankiewicz – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Żesławski – gitara elektryczna
Wydawnictwa
1978 - "Jan Wołek, Wolna Grupa Bukowina" - kaseta
1991 - "Bukowina" - Złota Płyta "Pomaton"
1994 - "Niechaj zabrzmi" - płyta koncertowa
1995 - "Sad"
1999 - "Pieśń Łagodnych" - składanka przebojów
2001 - "Słonecznik, Antologia" (2xCD)
2003 - "Bukowina / Sad" (2xCD) - reedycja dwóch albumów
SPOTKANIE Z LECHEM FABIAŃCZYKIEM
Spotkanie pod tytułem: "Wartość bohaterstwa i uczciwości".
Wyświetlone zostaną filmy: "Pułkownik Witold Dzierżykraj Morawski" oraz "Jeden z czterystu tysięcy".
13.04.2017 r., godz. 18.00
Club 105
Wstęp wolny
Impreza plenerowa ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2017
Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że na drogi wyjeżdżają motocykle. W programie przewidziana parada motocykli w asyście Policji, pokaz ratownictwa drogowego i występy zespołów z CK 105 w Koszalinie.
KABARET ŁOWCY.B
Łowcy.B to kabaret działający na profesjonalnej scenie od 12 lat. Swoją działalność rozpoczął z przytupem wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale. 1 nagroda na Pace, Grand Prix Mulatki, Grand Prix na Wyjściu z Cienia oraz Grand Prix Przewałki. Oprócz tego Łowcy.B wygrali festiwal kabaretu w Zielonej Górze i zdobyli kilka koryt na rybnickim Ryjku. Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydziłby się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Żaden instrument nie pochodzi z kradzieży. Aktualnie kabaret występuje w składzie Bartosz Gajda, Bartosz Góra, Maciej Szczęch, Sławomir Szczęch. Kto raz był na spektaklu Łowców wie, że ilość energii wydzielonej na scenie wystarczy do zasilenia małego miasteczka, a liczba spalonych kalorii jest dla chłopaków lepszym treningiem niż Chodakowska.
Podczas występu w CK105 Kabaret zaprezentuje nowy program "Noc Muzeów"!
Koncert LUXTORPEDA
Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku Luxtorpeda uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. Luxtorpeda otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.
9 maja 2012r. ukazała się druga płyta Luxtorpedy zatytułowana "Robaki", szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a dziesięciokrotnie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.
Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".
Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak 3uraki".
W czerwcu 2015 roku zespół wydał 3-utworową "EPkę". 1 kwietnia 2016 “światło dzienne” ujrzy 4 album zespołu „MYWASWYNAS”.
Skład :
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak – perkusja, głos
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos
Przemysław "Hans" Frencel – głos, Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara, Robert "Drężmak" Drężek – gitara, głos