atom WBL: Niemal 9 tys. na WOŚP, Supon z Pucharem Ligi

Autor Art za kalk-oszalin.pl 19 Stycznia 2017 godz. 3:04
W minioną niedzielę byliśmy świadkami VIII Wielkiego Finału Pucharu Ligi im. Michała Chasia Zańczuka .Był on jak zawsze połączony ze zbiórką na rzecz 25 Finału WOŚP.

Wypełniona hala ZOS przy ul. Głowackiego była świadkiem wspaniałej imprezy pod względem sportowym, pokazała ona również jak bardzo zintegrowane i hojne potrafić być środowisko koszykarskie naszego miasta wraz z darczyńcami, sponsorami, sympatykami i kibicami. Na meczu jak to jest od pierwszej edycji pucharowej obecni byli rodzice Patrona imprezy Michała Chasia Zańczuka, którzy otrzymali od organizatorów pamiątkowy puchar.

Pojedynek finałowy pomiędzy aktualnym mistrzem i obrońcą pucharu Suponem oraz wicemistrzem Leo dostarczył nieprawdopodobnych emocji. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero z ostatnim gwizdkiem i przyniosło zwycięstwo obrońcy trofeum. Supon tym samym zdobył puchar po raz piąty i jest zdecydowanym hegemonem w tej klasyfikacji. MVP Wielkiego Finału został Michał Dudek z Suponu. Obu ekipom za postawę i stworzenie doskonałego, pełnego dramaturgii widowiska należą się ogromne słowa uznania i podziękowania. Publiczność dawno nie oglądała tak ekscytującej walki o pucharowe trofeum.

Równolegle z trwającą rywalizacją sportową przeprowadzone były licytacje na rzecz 25 Finału WOŚP. Prowadził je jak zawsze w imponującym stylu Damian Zydel. Tutaj również były wielkie emocje wśród licytujących. Przyniosły rekordową liczbę 8672.32 zł. Osiągnięcie takiej kwoty było możliwe tylko dzięki wielkiemu sercu darczyńców, sponsorów i licytujących, którym wszyscy DZIĘKUJEMY !!! Oto jak przedstawiały się poszczególne licytacje.

Zestaw akcesoriów GSM – Zegarek Smartwatch, słuchawki bluetooth... - od Sponsora Tytularnego Ligi atom Webskiego Sklepu Państwa Agnieszki i Mariusza Tomczyków, wylicytowała za 600 zł Mama Michała;

2 piłki i koszulka z autografem Marcina Gortata - Od Firmy Spalding wylicytowali - piłkę i koszulkę z autografem Marcina Gortana za 1600 zł wylicytował Łukasz Myśliński, piłkę z autografem za 700 zł wylicytował Łukasz Łojewski

Książka – Dariusza Koźlenko – „Sami swoi za kulisami komedii wszech czasów” oraz obsada aktorska i realizatorska trylogii - Od kolegi Zbigniewa Lwa wspaniała książkę o kulisach powstania hitu wszech czasów polskiej kinematografii filmu SAMI SWOI z autografami autora książki, aktorów i twórców – wylicytował za 400 zł Prezydent Koszalina Piotr Jedliński

Strój koszykarza AZS Koszalin Curtisa Millage wraz z autografami całej drużyny AZS Koszalin S.A. – wylicytował za 1000 zł Radosław Mielke

Piłkę z autografem znakomitego reprezentanta Polski w piłce nożnej gracza m.in. Realu Madryt i Liverpoolu, zdobywcy Pucharu Ligi Mistrzów Jerzego Dudka - Od przyjaciela i kolegi z boiska Chasia - Marka Markiewicza – wylicytował za 700 zł Jędrzej Stosio

Koszulka Darrella Harrisa z autografami całej drużyny - Od AZS Koszalin – wylicytował za 600 zł Paweł Trepka

Buty koszykarskie z autografem wieloletniego kapitana AZS-u Artura Mielczarka - Od kolegi Piotra Kamionko popularnego Koszała – wylicytował za 400 zł Jędrzej Stosio;

Zegarek Festina - Od AZS Koszalin – wylicytował za 2200 zł Piotr Sokołowski

Plakat z pucharu oraz plakat z autografem Georga Reese - Od Zygmunta Fiutaka – wylicytował za 100 zł Krzysztof Stosio;

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów za 3 punkty. Zwyciężył zawodnik AZS-u Koszalin Daniel Wall, który otrzymał nagrody: piłka spalding, karnet Remedica oraz obiad dla 2 osób do Iskender Kebab

Organizatorzy dziękują i składają wyrazy wielkiego szacunku wszystkim, którzy wsparli i uczestniczyli w tym wielkim koszykarskim święcie koszykarzy amatorów . Jest pewne, że na długo zapadnie ono w pamięci wszystkich i zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszej ligi.

WIELKI FINAŁ PUCHARU LIGI

Ranga rywalizacji mocno zmobilizowała drużyny. Zarówno Supon jak i Leo przystąpiło do finału w najmocniejszych obecnie składach. Supon do tej pory nie doznał porażki, natomiast Leo po ostatnich niepowodzeniach chciało przełamać złą passę. Początek należał zdecydowanie do Leo, które objęło prowadzenie 8-0. Supon zdołał wrócić do gry, ale przegrał I kwartę 12-15.W II kwarcie obraz gry się nie zmienił . Leo prowadziło różnicą paru punktów i dopiero nieprawdopodobny rzut z własnej połowy wraz z końcowym gwizdkiem II kw. Michała Dudka zmniejszył różnicę. Leo do przerwy nadal prowadziło 2 punktami. W III kwarcie obie ekipy nie potrafiły przełamać rywala, dopiero w końcówce Supon doprowadził do remisu. Tak więc o wszystkim miała zadecydować ostatnia odsłona. Otwarcie Leo było błyskawiczne i dało im 5 punktowe prowadzenie. Supon nie złożył broni i cały czas gonił rywala. Końcówka pojedynku to prawdziwy horror. Prowadzące prawie przez cały mecz Leo pomału traciło przewagę i w ciągu ostatnich minut 7-krotnie na tablicy zmieniało się prowadzenie. W ostatnich sekundach finałowego meczu Supon wyszedł na prowadzenie 1 punktem, ale przeciwnik posiadał jeszcze ostatnia akcje do rozegrania. Pomimo podwójnej próby rzutowej graczom Leo nie zdołali zdobyć punktów i ręce w zwycięskim geście wznieśli gracze Suponu. Obie ekipy zagrały w tym pojedynku z wielkim zaangażowaniem i nieprawdopodobną ambicją, dostarczając kibicom wrażeń, które na długo zapadną w pamięci. Był to najbardziej dramatyczny i zacięty pojedynek w historii PL. Zarówno zwycięzcą jak i pokonanym należą się wielkie gratulacje za stworzenie spektaklu godnego Wielkiego Finału. Supon sięgnął po puchar piąty raz broniąc jednocześnie ubiegłoroczny sukces.

SUPON LEO 55:54 (12:15;20:19;8:6;15:14)

SUPON: G. Skoczyk 18, M. Witkowski 12 (2), P. Pakuszto 10 (1), B. Baranowski 5 (1), M. Dudek 5 (1), R. Gibaszek 4, D. Grynkiewicz 1, A. Szałek 0, K. Rodziewicz 0, T. Myczkowski 0, LEO: P. Bogdan 14 (1), M. Stefanowski 12 (1), D. Raszpunda 12, D. Lipigórski-Reichel 8 (1), P. Kondraciuk 4, B. Domaszewicz 2, P. Szałankiewicz 2, M. Waskan 0, K. Gibalski 0, P. Polek 0,

MVP WIEKIEGO FINAŁU został Michał Dudek /SUPON/

Puchar Ligi sezon 2016/2017 - dla drużyny Suponu

EKSTRALIGA

W jedynym meczu NMC pokonało coraz lepiej radzących sobie w Ekstralidze AZS Fans Weterans. NMC po wygranej I kwarcie 20-10 przegrało minimalnie dwie następne, ale ostatnie 10 minut to znowu dominacja nad przeciwnikiem.

NMC GLOBMETAL AZS FANS WETERANS 76:60 (20:10;18:20;18:19;20:11)

NMC: T. Radosz 22, W. Puzyrewski 14, M. Jesionczak 10, Z. Semenowicz 9 (3), G. Hodun 7 (1), M. Sugier 5 (1), J. Imiołek 4, M. Wróblewski 3 (1), B. Wróblewski 2, M. Marcinowicz 0, GLOBMETAL AZS FANS WETERANS: K. Sadowski 27 (2), M. Gierłowski 13, I. Sławiński 9, L. Kasprzak 6 (2), M. Zieliński 2, S. Lew 2, K. Kubiszewski 1, D. Zydel 0,

I DYWIZJA

Piwiarnia Bumerang ponownie pozytywnie zaskoczyła i od II kwarty zdecydowanie zdominowała pojedynek z LEO GMK odnosząc cenne zwycięstwo. Rokosowo przewagą 16 punktów do przerwy ustawiło sobie wynik meczu z Super GEO. Białogard do przerwy prowadził z Parkietami Presto 3 punktami, jednak III kwartę wyraźnie przegrał i już nie zdołał odrobić straty. Tartak Sekwoja to zbyt doświadczona drużyna i pewnie wykorzystała wszystkie błędy Domaru Tatów, odnosząc zasłużone zwycięstwo nad liderem tabeli.

LEO GMK PIWIARNIA BUMERANG 45:62 (15:14;6:14;6:14;18:20)

LEO GMK: R. Grabski 21 (3), I. Holc 6, O. Pysz 5, Ł. Kaszuba 5, R. Cieślak 4, R. Witkowski 4, J. Król 0,
PIWIARNIA BUMERANG: Ł. Janota 32 (3), D. Schabek 9 (1), W. Banach 6, M. Szumielewicz 6, T. Robak 4, W. Staszewski 3, K. Kaszubski 2, P. Leśny 0,

SUPER GEO ROKOSOWO 51:68 (19:19;9:25;11:11;12:13) SUPER GEO : T. Staszkiewicz 13 (1), K. Deka 11 (1), M. Mendrygał 9, S. Szubstarski 7, D.

Maszoński 7, M. Bazyliński 4, M. Deka 0,

ROKOSOWO: D. Kropisz 27 (4), P. Jakóbczyk 13 (3), P. Pilarski 12, M. Lubera 8, K. Kropisz 4, D. Gawroński 4, B. Nakielski 0,

BIAŁOGARD – PARKIETY PRESTO.PL 51:62 (10:10;17:14;9:21;15:17)

BIAŁOGARD: M. Czajkowski 14, D. Nastula 13 (3), D. Jackiewicz 12 (4), M. Ożygar 6 (2), K. Pietrzak 4, P. Wawrzyniak 2, T. Iwaszko 0,
PARKIETY PRESTO.PL: M. Bielecki 17 (1), A. Studziński 14, M. Kawszyn 13, M. Lazar 12, M. Wąsowski 4, W. Ostrowski 2, D. Krakowiak 0,

TARTAK SEKWOJA DOMAR TATÓW 63:58 (7:12;18:18;13:13;25:15)

TARTAK SEKWOJA: D. Labuda 15 (2), P. Sobczak 13 (2), G. Michalak 12, P. Łastowski 11 (3), P. Jasiński 9, J. Kaleta 3 (1), J. Nagórski 0,
DOMAR TATÓW: Ł. Żak 17, P. Idziorek 12 (2), A. Filanowski 10 (1), P. Larwiński 9 (3), P. Grygiel 6, D. Joskowski 4,

II DYWIZJA

Kontrabanda po spokojnym początku, wysoko wygrała II i III kwartę odnosząc zwycięstwo nad 100sio.pl. Baywatch dalej imponuje ogrywając kolejnych rywali w sposób bezdyskusyjny. Mikona/Cersanit walczył ale to za mało na rozpędzonego rywala.

100sio.pl KONTRABANDA 43:62 (13:15;7:13;8:21;15:13)

100sio.pl: A. Kadej 21 (3), K. Stosio 8, M. Binaś 7 (1), R. Mielke 5, K. Czubaj 2, R. Berezowski 0, P. Janiak 0, P. Zięba 0,
KONTRABANDA: M. Kordowski 19 (4), M. Kałużniacki 16 (2), P. Czerski 14 (3), J. Zioła 6, P. Trepka 3 (1), D. Górecki 2, T. Jarosz 2, K. Leśniarek 0, M. Hryniewicz 0,

MIKONA/CERSANIT BAYWATCH 37:52 (7:13;11:16;8:7;11:16)

MIKONA/CERSANIT: P. Kłósko 18 (2), M. Pikur 8, M. Hampel 8, T. Skuza 3 (1), C. Wojciechowski 0, A. Steckiewicz 0, S. Kudosz 0,
BAYWATCH: D. Matysiak 13 (3), A. Dzięcielski 10, T. Gierowski 9 (1), M. Miedzik 8 (2), P. Kutowicz 7, Ł. Urbanowski 3 (1), R. Tataryn 2, M. Grześkowiak 0, K. Kotys 0,

III DYWIZJA

Dziewczęta z Jedynaczek w trochę mocniejszym składzie zagrały bardzo dobre spotkanie z MM Timber Windows będąc długimi fragmentami równorzędnym rywalem.

MM TIMBER WINDOWS AMSPORT JEDYNACZKI 75:46 (18:14;18:6;22:11;17:15)

MM TIMBER WINDOWS: L. Żymierski 22 (1), A. Nowak 19 (1), A. Cichy 12, A. Rola 8, M. Piórkowski 8, P. Osiowy 4, R. Fiszbak 2,

AMSPORT JEDYNACZKI: W. Królik 12, K. Koszykowska 11, A. Kolska 9 (3), M. Królik 6, Y. Karacan 4, K. Pabisiak 4,