atom WBL: Supon i CES wygrywają szlagiery

Autor Art za KALK 15 Grudnia 2016 godz. 8:41
Podczas ostatniego weekendu główna uwaga była skupiona na szlagierach w Ekstralidze. Do rywalizacji pomiędzy sobą przystąpiły bowiem cztery najlepsze zespoły, które do tej pory grały bez porażki w lidze.

Oba widowiska nie zawiodły, byliśmy świadkami doskonałej koszykówki oraz dwóch jakże odmiennych scenariuszy przebiegu gry. W pierwszym pojedynku aktualny Mistrz Ligi Supon pokonał pewnie trzecią drużynę ubiegłego sezonu Świętonia, ale gra przez wiele minut była wyrównana. Jednak to rywalizacja CES-u z Leo ze względu na swój przebieg była hitem weekendu. Leo dobrze rozpoczęło i prowadziło już różnicą ponad 20 punktów, ale wielokrotni mistrzowie z CES-u pokazali wielki charakter i ducha walki. Najpierw dogonili rywala by w końcówce odnieść piękne, zasłużone zwycięstwo wygrywając ostatnią kwartę 22-4 !!! Supon pozostał dalej niepokonany w tym sezonie, natomiast CES w pełni zrewanżował się rywalowi za pucharową przegraną. Obie ekipy prowadzą w tabeli bez porażki i w najbliższy weekend zagrają ze sobą o miano lidera tabeli na koniec tego roku.

Z innych wydarzeń warto odnotować pierwsze historyczne zwycięstwo GLOBMETALU AZS Fans Weterans w ekstralidze nad Betomexem. Pozostałe pojedynki były rywalizacją wszystkich szczebli rozgrywek, niespodzianek raczej nie zanotowaliśmy.

EKSTRALIGA

Pierwszym hitem weekendu był mecz Suponu i Świętonia. Obie ekipy przystąpiły do gry w osłabionych składach ale nie wpłynęło to na bardzo wysoki poziom rywalizacji. Pierwsze dwie kwarty to ofensywna i skuteczna gra obu ekip zakończona do przerwy remisem. W III kwarcie Supon zdecydowanie poprawił obronę, zwiększył tempo gry co przyniosło sporą 12 - punktową przewagę. W IV kwarcie Świętoń jeszcze próbował walczyć, ale mistrzowie ponownie skontrowali osiągając 20 punktową przewagę. Końcówka to już pełna kontrola Suponu i bardzo pewne kolejne zwycięstwo, dające im w dalszym ciągu miano niepokonanych w tym sezonie. Świętoniowi należą się pochwały, bo naprawdę przez długie fragmenty pokazał dobrą grę i był godnym rywalem.

Najwięcej emocji dostarczyło jednak spotkanie CES-u z Leo. Niedawno w pucharze wygrało Leo. Początek spotkania zdominowało Leo, które skutecznie punktowało rywala. CES nie mógł złapać rytmu gry, grał ospale i nieskutecznie. W III kwarcie Leo prowadziło już różnicą ponad 20 punktów i mało kto wierzył że losy meczu mogą się odmienić. Jednak świetna obrona i znaczne przyspieszenie gry przez CES całkowicie zmieniło przebieg rywalizacji. Z każdą minutą przewaga Leo błyskawicznie topniała i w końcówce CES wyszedł na prowadzenie. Tym razem rutyna i opanowanie graczy wielokrotnego mistrza okazało się bezcenne. CES wygrał ostatnią kwartę 22-4 odnosząc w wielkim stylu niezwykle ważne zwycięstwo. Bardzo duży wpływ na ten sukces miał fakt wreszcie pełnego składu zwycięzców, którzy pozostali bez porażki ligowej potwierdzając świetną formę od początku sezonu.

Pierwsze historyczne zwycięstwo odnieśli zawodnicy GLOBMETAL AZS FANS WETERANS w pojedynku z Betomexem. Zdominowali od pierwszej minuty rywala pokazując bardzo zespołową i skuteczną koszykówkę.

NMC w pojedynku z Volcano pokazało w pełni swoje umiejętności. Grali pewni swego z każdą minutą powiększając przewagę i wygrywając pewnie wszystkie kwarty.

SUPON – ŚWIĘTOŃ 79:63 (23:20;13:16;23:11;20:16)

SUPON: B. Baranowski 18 (2), R. Gibaszek 18 (4), K. Rodziewicz 13 (3), M. Witkowski 12 (2), P. Pakuszto 11, M. Dudek 7, T. Myczkowski 0,

ŚWIĘTOŃ: A. Kowalczuk 19 (3), D. Jabłoński 16 (4), W. Pstrągowski 16, Ł. Wróbel 7, Ł. Berliński 5 (1), D. Wawrzynkiewicz 0,

LEO – CES KOSZALIN 56:60 (17:13;18:8;17:17;4:22)

LEO: P. Bogdan 22 (2), D. Raszpunda 11, P. Kondraciuk 10, B. Domaszewicz 6, D. Lipigórski-Reichel 5, P. Polek 2, M. Waskan 0, P. Szałankiewicz 0, K. Gibalski 0, CES KOSZALIN: M. Tartas 12 (2), P. Bartkiewicz 10, M. Korgiel 10, A. Kirejczyk 9 (1), M. Kamieniarz 8, M. Widz 7 (1), D. Kmita 4,

BETOMEX – GLOBMETAL AZS FANS WETERANS 54:77 (8:20;13:18;14:16;19:23)

BETOMEX: M. Hamera 18, M. Rajkowski 15 (3), A. Lisztwan 12, D. Łuć 4, K. Wierzbicki 3 (1), W. Skrzypek 2, Z. Jasiński 0,

GLOBMETAL AZS FANS WETERANS: K. Sadowski 23 (4), S. Lew 20, M. Gierłowski 18 (2), L. Kasprzak 9 (3), D. Zydel 5, K. Kubiszewski 2,

I DYWIZJA

Nic nie zmieniło się w grze Domaru Tatów, dalej zawodnicy tej drużyny pokazują bardzo dobrą, skuteczną koszykówkę. Z pewnością będą się bardzo liczyć w walce o czołowe pozycje, co potwierdzili ogrywając rutyniarzy z Grubik Teamu. Piwiarnia Bumerang gra bardzo chimerycznie. Najlepiej pokazał to pojedynek z Surmetem Koszalin, w którym gracze tej drużyny nie potrafili przekroczyć 40 zdobytych punktów. Przeciwnik okazał się zdecydowanie lepszy. Pantery to również team, z którym bardzo poważnie należy się liczyć w tym sezonie. W kolejnym meczu gra słupszczan mogła się podobać i przyniosła im pewną wygraną nad zawsze groźnym LEO GMK.

GRUBIK TEAM – DOMAR TATÓW 54:68 (11:21;16:15;16:8;11:24)

GRUBIK TEAM: P. Trumiński 17, T. Słomski 13 (1), K. Cyrklewicz 11 (1), M. Brajczewski 5, W. Cyrklewicz 5, P. Kołodziejski 3, K. Słomski 0,

DOMAR TATÓW: P. Czubak 27 (4), Ł. Żak 23 (2), D. Joskowski 9, P. Grygiel 7, P. Idziorek 2, J. Kowalski 0, P. Larwiński 0,

SURMET KOSZALIN – PIWIERNIA BUMERANG 53:36 (14:18;12:7;12:6;15:5)

SURMET KOSZALIN: J. Skibnicki 13 (2), M. Gaziński 8 (1), D. Wojtyniak 7, J. Dziennik 7 (1), P. Podwalski 6, B. Teter 4, M. Babczyński 2, M. Tomaszewski 2, K. Blonkowski 2, K. Kunysz 2,

PIWIARNIA BUMERANG: Ł. Janota 17 (1), W. Banach 10, P. Leśny 3 (1), K. Rywak 2, D. Schabek 2, W. Staszewski 2, T. Robak 0, M. Krzos 0,

PANTERY – LEO GMK 65:47 (12:8;15:7;13:10;25:22)

PANTERY: J. Włodarczyk 16 (3), P. Wawryk 14 (1), R. Maćkowiak 14, D. Królikiewicz 10, M. Tobis 7, D. Poźniak 3 (1), Ł. Pawełoszek 1, M. Niemiec 0,

LEO GMK: R. Grabski 12 (3), R. Cieślak 9 (1), O. Pysz 8, I. Holc 5, J. Król 4, Ł. Kaszuba 4, M. Cieśliński 3 (1), R. Witkowski 2,

TABELA –I DYWIZJA

II DYWIZJA

Nareszcie obudzili się gracze Mikony/Cersanit. Rządzili na parkiecie w pojedynku z LKS Bonin od pierwszego gwizdka bardzo wysoko ogrywając rywala. Przystanek Drzewiańska i bardzo wysoka wygrana to już jakby stały scenariusz w wykonaniu tej drużyny. W meczu z PS Pożarną Drzewiańska grając bardzo szerokim składem dała pokaz siły.

MIKONA/CERSANIT – LKS BONIN 54:33 (10:5;12:10;12:9;20:9)

MIKONA/CERSANIT: P. Kłósko 25 (3), T. Skuza 12, A. Skuza 8 (1), C. Wojciechowski 5 (1), A. Steckiewicz 4,

LKS BONIN: M. Mysłek 9, D. Ulatowski 6, A. Kop 6, D. Olearczyk 4, M. Kustra 4, A. Katafiasz 2, O. Malazda 0, R. Widz 0, K. Regulski 0,

PS POŻARNA – PRZYSTANEK DRZEWIAŃSKA 32:64 (10:21;10:5;8:23;4:15)

PS POŻARNA: J. Twardoń 10, P. Kasprzak 8, R. Tarkowski 6, P. Kucal 4, K. Chadacz 2, Ł. Sikorski 2, P. Pyda 0, K. Konopacki 0, W. Planutis 0, A. Binaś 0,

PRZYSTANEK DRZEWIAŃSKA: K. Bober 16, I. Łukojko 10 (1), J. Trąbiński 8, W. Parcheta 7 (1), K. Niedzwiadek 6, W. Bednarczyk 6, E. Naczlenis 5 (1), J. Pusz 3 (1), P. Kwiatkowski 2, J. Konczak 1,

TABELA –II DYWIZJA

III DYWIZJA

KM Policji pokazała w konfrontacji z Sunsetem swoje duże umiejętności. Zagrali koncertowo ogrywając w sposób bezdyskusyjny, dominując zdecydowanie zarówno w zbiórkach jak i w skuteczności gry. Bardzo dobry, wyrównany pojedynek stoczyła Drużyna A i Dubois. Przez III kwarty sprawa końcowego wyniku była otwarta i dopiero lepsza końcówka dała Dubois bardzo ważne zwycięstwo.

KM POLICJI – SUNSET 74:41 (18:10;16:9;28:10;12:12)

KM POLICJI: R. Cegliński 29, P. Wołodkowicz 14 (2), T. Fusiek 10, P. Pogroszewski 8, P. Szewczuk 8 (1), S. Maliński 5, P. Dorsz 0,

SUNSET: B. Laska 16 (1), W. Dziurla 11, M. Kozioł 7 (1), J. Mazurek 6 (2), M. Kwitek 1, Ł. Wiśniewski 0,

DRUŻYNA A – DUBOIS 46:53 (11:11;10:12;15:15;10:15)

DRUŻYNA A: O. Jankowski 9, M. Kowalczyk 8, A. Kniaź 8 (2), P. Niewiadomski 6, A. Podlewski 5, M. Wyszomirski 4, B. Szor 4, M. Lendzion 2, P. Dolata 0, P. Polowczyk 0, K. Mikułko 0,

DUBOIS: I. Czeczotka 17 (2), M. Pazdecki 15 (5), A. Niziołek 10 (2), F. Lorek 7, K. Bobiński 4, B. Sitek 0, P. Klasicki 0,