Rezultaty to wielka ściema, ale bieg i walka jak najbardziej prawdziwe

Autor Art, fot. archiwum, FB/Nocna Ściema 31 Października 2016 godz. 2:40
Wrocławianin Andrzej Witek zwyciężył w szóstej edycji koszalińskiego maratonu “Nocna Ściema”. Na pokonanie dystansu 42 kilometrów I 195 metrów potrzebował 1.32,51 (oczywiście plus godziny ze względu na zmianę czasu). W tym roku była także specjalna edycja Nocnej Ściemy w Afganistanie!

Drugie miejsce na trasie maratonu zajął Dimitro Kononow z Lugańska (1.41,53), a trzeci był Jacek Kwieciński z Wejherowa (1:45,36). Najszybszy z koszalińskich biegaczy był Rafał Ryśkiewicz (2.09,19). Wśród kobiet pierwsza trasę koszalińskiego maratonu pokonała szczecinianka Ewa Huryń. Jej czas: 2.04,19. Druga była Magda Witkiewicz z Białogardu (2.12,23), a trzecia Ania Koziarska (Elbląg, 2.22,51). Na mecie zameldowało się 174 zawodników.

Aż 771 biegaczy ukończyło za to zmagania na dystansie 21,097 km. Zwycięzcą półmaratonu “Nocna Ściema 2016" został z czasem 12,26 min Witalij Marynycz z Ostrowa Wlkp. Drugi był Mateusz Witkowski (Koszalin, KL Iskra Białogard) – 13,50, a trzeci Bartek Osior (Wydminy, 14,01).

Najszybsza wśród pań Nikolina Szurgocińska z Gryfina uzyskała czas 26,19. Druga była darłowianka, Kamila Łagutko 30,40, a trzecia Beata Pokrzywińska-Osior – 30,57.