atom WBL: Niespodzianki w Dywizjach

Autor Art 20 Października 2016 godz. 2:15
56 pkt i 9 trójek drugiego trenera AZS Koszalin Kamila Sadowskiego w meczu pucharowym!
EKSTRALIGA

W pierwszym meczu drużyna Ces Koszalin gładko pokonała weteranów koszalińskich parkietów drużynę Betomexu. Tylko przez pierwszą kwartę Betomex dotrzymywał kroku wielokrotnym mistrzom wygrywając kwartę 22:21. Przełomowa była 4 kwarta wygrana przez Ces 36:10. W drugim meczu zespół Świętonia pokonał wzmocnioną kadrowo drużynę Volcano. W meczu tym prowadzenie zmieniało się pięciokrotnie, a czterokrotnie na tablicy był wynik remisowy. Zwycięska trzecia kwarta 26:19 i rozsądna gra w czwartej kwarcie dała zasłużony zwycięstwo drużynie Świętonia.

CES – BETOMEX                                                101:62          (21:22;25:13;19:17;36:10)
CES KOSZALIN: M. Kamieniarz 40, A. Kirejczyk 23, M. Widz 17 (5), D. Kmita 10, C. Tudruj 7, M. Korgiel 4,
BETOMEX: M. Rajkowski 24 (5), R. Bogucki 18 (1), M. Hamera 10, O. Kucenko 4, J. Zitans 4, W. Skrzypek 2, L. Bryzek 0,

ŚWIĘTOŃ – VOLCANO                                        79:68         (18:17; 14:12; 26:19; 21:20;)
ŚWIĘTOŃ: Ł. Wróbel 32 (2), A. Kowalczuk 16 (4), Ł. Berliński 14, B. Pachciarek 11, W. Pstrągowski 4 (1), D. Wawrzynkiewicz 2, M. Stopera 0,
VOLCANO: B. Sugnowski 18 (2), R. Grontkowski 16 (1), I. Janiszek 9, P. Jasiński 9 (1), P. Stelmaszyk 7 (1), D. Sobolewski 5 (1), D. Zawiślak 4, A. Spychalski 0,

I DYWIZJA

W pierwszym meczu drużyna Parkietów Presto.pl dość gładko pokonała grających tylko w 5, zespół Super Geo. W drugim meczu Surmet Koszalin po dramatycznej końcówce i dogrywce uległ drużynie Grubik Team. W prawdzie na ławce trenerskiej dwoił się i troił trener Paweł Rogowski, ale nic nie dały jego rotacje zawodników, więcej sił w dogrywce zachowali grający tylko w 6 zawodnicy drużyny Grubika, pokonując rywali aż 16:8. W trzecim meczu słupskie Pantery dość niespodziewanie przegrały z drużyną Domaru Tatów prowadząc nawet 19 pkt. Umiejętnościami strzeleckimi popisał się gracz Domaru Tatów Paweł Czubak, który 8 razy trafił za 3 pkt, dzielnie przyczyniając się do końcowego sukcesu Domaru. W czwarty meczu dość niespodziewanie kolejnej porażki doznała drużyna z Białogardu. Lepiej w mecz wszedł zespół Ratusz/Stars i Panowie prowadząc po pierwszej kwarcie 22:13. Małe przebudzenie Białogardu nastąpiło w drugiej kwarcie, którą to zespół wygrał 16:13. Po zmianie stron dobrze dysponowana rzutowo drużyna Ratusz/Stars i Panowie nie pozwoliła wyrwać sobie zasłużonego zwycięstwa. W ostatnim meczu tej dywizji Tartak Sekwoja dość niespodziewanie uległ beniaminkowi drużynie Rokosowa. W zasadzie tylko w czwartej kwarcie zespół Tartaka Sekwoi nawiązał równorzędną walkę z beniaminkiem wygrywają kwartę 18:15.

PARKIETY PRESTO.PL – SUPER GEO              59:37          (12:9;11:5;17:13;19:10)
PARKIETY PRESTO.PL: M. Kawszyn 22 (2), M. Bielecki 16 (2), A. Studziński 11, P. Walczak 6 (1), D. Krakowiak 4, M. Wiskont 0, K. Budnik 0, M. Lazar 0, W. Ostrowski 0,
SUPER GEO : M. Mendrygał 15, D. Maszoński 9 (1), T. Staszkiewicz 9, S. Szubstarski 4, R. Pryjomski 0,

SURMET KOSZALIN – GRUBIK TEAM              56:64                        (10:10;14:12;11:19;13:7;d: 8:16)
SURMET KOSZALIN: Z. Abbas 14 (1), B. Teter 12, D. Wojtyniak 11 (1), M. Tomaszewski 6 (2), P. Podwalski 4, M. Gaziński 3 (1), K. Blonkowski 2, K. Kunysz 2, J. Dziennik 2,
GRUBIK TEAM: T. Słomski 23, K. Cyrklewicz 14, M. Brajczewski 9, W. Cyrklewicz 7, K. Słomski 6 (2), P. Kołodziejski 5,

DOMAR TATÓW – PANTERY                             66:61             (16:20;13:21;18:10;19:10)
DOMAR TATÓW: P. Czubak 35 (8), I. Lange 13 (2), Ł. Żak 10, Ł. Bielski 4, P. Grygiel 2, D. Joskowski 2,
PANTERY: P. Wawryk 16 (1), J. Włodarczyk 16 (2), M. Tobis 13 (2), D. Krolikowski 9, M. Niemiec 5, D. Poźniak 2,

BIAŁOGARD – RATUSZ/SiP                              57:72             (13:22;13:16;8:17;23:17)
BIAŁOGARD: D. Nastula 20 (4), D. Jackiewicz 9 (3), P. Wawrzyniak 8 (2), K. Pietrzak 6, T. Iwaszko 5 (1), T. Michalczyk 5, M. Czajkowski 4, R. Kuśmierczyk 0,
RATUSZ/STARS I PANOWIE: Ł. Janota 28 (4), R. Mordak 18, W. Banach 16 (1), D. Schabek 4, T. Robak 2, K. Żebryk 2, M. Krzos 2, P. Leśny 0, W. Staszewski 0,

TARTAK SEKWOJA – ROKOSOWO                 61:75            (15:19;12:19;16:22;18:15)
TARTAK SEKWOJA: P. Sobczak 22 (2), D. Labuda 15 (2), F. Leszczyński 8, G. Michalak 8, P. Łastowski 6 (2), J. Kaleta 2, P. Kowalski 0, J. Nagórski 0,
ROKOSOWO: D. Kropisz 33 (2), D. Gawroński 23 (1), M. Lubera 13, P. Jakóbczyk 4, P. Pilarski 2, K. Kropisz 0,

II DYWIZJA

W pierwszym meczu dywizji kibice AZS Koszalin czyli Kontrabanda zmierzyła się z kibicami drużyny Energi Czarnych Słupsk drużyną SKS Wicher. W pojedynku ligowym górą byli gracze ze Słupska wygrywając 3 pkt, a w pojedynku kibiców górą byli gracze z Koszalina, którzy wygrali … również 3 pkt. W drugim meczu zespół Baumal Składy Budowlane dość gładko pokonał zawsze groźne Fasolki. Prowadzenie Baumalu wynosiło już nawet 20 pkt. W trzecim meczu Baywatch grający w 6 zawodników pokonał zespół Air-Transfer.pl. Dwie kwarty były bardzo wyrównane, trzecią wygrał zespół Baywatch 23:8, a czwartą Air-Transfer.pl 22:14. Co w ogólnym rozrachunku dało zwycięstwo drużynie Batwatch. W czwartym meczu ambitny zespół 100sio.pl po emocjonującym meczu pokonał spadkowicza z I Dywizji zespół Iron Wares. Przełomowym momentem w meczu była trzecia kwarta, którą to zespół 100sio.pl wygrał zdecydowanie 21:9. W ostatnim meczu tej dywizji zespół Mikona/Cersanit mino iż prowadził już 15 pkt uległ po dogrywce PS Pożarnej. Celnym rzutem w ostatnich sekundach dogrywki popisał się gracz PS Pożarnej Witold Planutis, dając strażakom zwycięstwo.

KONTRABANDA – SKA WICHER                     56:53            (12:11;21:11;9:12;14:19)
KONTRABANDA: P. Czerski 20 (4), M. Kordowski 15 (2), M. Kałużniacki 8, D. Górecki 7 (1), J. Zioła 4, R. Kałużniacki 2, K. Leśniarek 0, J. Trepka 0, M. Hryniewicz 0, T. Jarosz 0,
SKS WICHER: B. Budzyński 16 (4), K. Kozioł 14, A. Derkacz 6 (2), T. Brzeski 6, M. Borowski 6, A. Cwojdziński 2, K. Koprowski 2, P. Florek 1, M. Zduński 0,

BAUMAL SKŁADY BUDOWLANE – FASOLKI 57:49            (18:9;13:9;10:13;16:18)
BAUMAL SKŁADY BUDOWLANE: M. Zawadzki 12, D. Zdrojewski 11, A. Radliński 11 (1), P. Kasprzyk 8, P. Kłósko 5 (1), P. Radliński 5 (1), Z. Majkowski 2, W. Socha 2, R. Kulik 1,
FASOLKI: P. Szamrej 28 (4), P. Pieszko 13, M. Czaplejewski 4, J. Walesiewicz 4, J. Kullass 0, R. Magdziak 0,

BAYWATCH – AIR-TRANSFER.PL                    65:58            (18:17;10:11;23:8;14:22)
BAYWATCH: D. Matysiak 28 (1), T. Gierowski 13 (1), M. Miedzik 13 (1), P. Kutowicz 6 (2), R. Tataryn 5 (1), K. Kotys 0,
AIR-TRANSFER.PL: M. Janus 29, P. Pasek 11, M. Kołtowski 8, J. Rudnik 5 (1), D. Rybiński 4, M. Kozłowski 1, K. Korol 0, W. Patan 0,

100sio.pl – IRON WARES                                  62:57           (8:13;8:11;21:9;25:24)
100sio.pl: K. Stosio 22 (2), A. Kadej 12 (2), R. Mielke 8, R. Berezowski 6, K. Czubaj 5, M. Binaś 5, J. Jabłoński 4, P. Zięba 0,
IRON WARES: P. Baryła 26 (4), J. Grabias 12, S. Knet 8, D. Grabias 6, M. Myśliński 3, M. Nastarowski 2, K. Różycki 0, A. Gospodarczyk 0,

MIKONA/CERSANIT – PS POŻARNA               64:65            (19:14;15:8;8:20;13:13;d: 9:10)
MIKONA/CERSANIT: T. Skuza 28 (6), A. Skuza 17 (4), A. Steckiewicz 9, R. Wojciechowski 7 (2), C. Wojciechowski 3 (1), S. Kudosz 0,
PS POŻARNA: W. Planutis 17 (5), P. Kucal 14, K. Chadacz 11 (1), J. Twardoń 10, R. Tarkowski 5 (1), Ł. Sikorski 5, A. Binaś 3, P. Pyda 0,

III DYWIZJA

W meczu tej dywizji beniaminek rozgrywek drużyna Dubois dość gładko pokonała zespół MM Timber Windows prowadząc przez 39 minut i 16 sekund. Tylko raz na tablicy był wynik remisowy.

MM TIMBER WINDOWS – DUBOIS                   51:65          (11:17;8:14;14:18;18:16)
MM TIMBER WINDOWS: L. Żymierski 30, A. Nowak 15, J. Helta 3, D. Sawicki 2, R. Fiszbak 1, A. Rola 0, A. Lewandowski 0,
DUBOIS: J. Perz 22 (5), I. Czeczotka 15, K. Bobiński 8, M. Pazdecki 7 (1), B. Sitek 5 (1), F. Lorek 4, K. Tuteja 4, P. Klasicki 0,

PUCHAR LIGI

W zaległym meczu pucharowym zespół AZS Fans Weterans po zaciętej walce pokonał drużynę Parkietów Presto.pl. Prawdziwym popisem strzeleckim wykazał się drugi trener AZS Koszalin Kamil Sadowski, który zdobył w tym meczu 56 pkt oraz 9 razy trafił celnie za 3 pkt. W drużynie przeciwnej na wymianę ciosów poszedł Mateusz Kawszym, który zdobył odpowiednio 26 pkt i 4 razy celnie trafił za 3 pkt.

AZS FANS WETERANS – PARKIETY PRESTO.PL  90:71  (21:9;18:13;24:28;27:21)
AZS FANS WETERANS: K. Sadowski 56 (9), L. Kasprzak 12 (4), M. Gierłowski 12 (2), P. Gawienowski 5 (1), S. Lew 3, I. Sławiński 2, K. Kubiszewski 0,
PARKIETY PRESTO.PL: M. Kawszyn 26 (4), M. Bielecki 21 (2), M. Lazar 18 (1), M. Wiskont 4, A. Studziński 2, W. Ostrowski 0, K. Budnik 0,