Bałtyk triumfatorem EUROKIDS 2016

Autor Art za Bałtyk Koszalin 5 Października 2016 godz. 2:15
W finałowym pojedynku Eurokids młodzi piłkarze Bałtyku pokonali zespół szczecińskiego Salosu 1:0. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski.

Piłkarze z rocznika 2007 AP Bałtyku Koszalin wzięli udział w Wałczu w finałowym turnieju  EUROKIDS 2016. To turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezesa Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.

Rozgrywki eliminacyjne, rozgrywane były w każdym z powiatów naszego województwa, a ich zwycięzcy - 24 zespoły w kategorii chłopców i dziewcząt – łącznie około 600 zawodniczek i zawodników spotkali się w Wielkim Finale Eurokids 2016. Drużyna AP Bałtyk  rozegrała 6 meczów, z czego 3 grupowe. W drodze do finału bilans bramkowy podopiecznych trenera Jakuba Husejki wyniósł 39:0!

W finale koszalinianie po wyrównanym pojedynku pokonali 1:0  Salos Szczecin.  Królem strzelców został Miłosz Stępnik.

Nagrodą główną był wyjazd na mecz Reprezentacji Polski.

AP Bałtyk wystąpił w składzie: Bochnia – Goralczyk, Sufried, Stępnik, Jakubowski, M. Wiewióra, Stępniewski, Przyborek, Niszczota, Tomczak.

Na zdjęciu zespół podczas dekoracji oraz Michał Wiewióra z drużynowym pucharem.