Gwardia remisuje, Leśnik wygrywa

Autor Art, fot. Piotr Walendziak 14 Sierpnia 2016 godz. 7:56
Trzecioligowi piłkarze Gwardii Koszalin mimo że wygrywali już 2:0, to musieli pogodzić się w meczu z Polonią Środa z remisem - 2:2. Za to zwycięstwem 1:0 zakończył się pojedynek Leśnika Manowo z Górnikiem Konin.

W pierwszej połowie meczu Gwardia - Polonia gra toczyła się pod dyktando naszej drużyny. Nasi piłkarze skrzętnie wykorzystywali błędy defensywy zespołu ze Środy Wielkopolskiej i często przedostawali się w okolice pola karnego rywali. Już w pierwszych minutach po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, swoich szans szukali Daniel Wojciechowski i Robert Ziętarski. W dwunastej minucie celnie główkował Maciej Stańczyk i nasza drużyna objęła prowadzenie. Chwilę później pojedynek z bramkarzem gości przegrał Michał Szubert.

W 28 minucie Mateusz Kołodziejski ambitnie podążył za dalekim podaniem z głębi pola i przy biernej postawie obrońców gości, sprytnym lobem pokonał golkipera Polonii.

Po dobrej pierwszej odsłonie wydawało się, że nic nie powinno odebrać naszej drużynie wygranej. Przyjezdni nie zrezygnowali jednak z walki i już kilka chwil po wznowieniu gry strzelili kontaktową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Bartoszak. Od tego momentu goście poczuli szansę wywiezienia z naszego miasta korzystnego rezultatu, a nasz zespół zaczął popełniać wiele błędów. Swojej okazji szukał jeszcze Robert Ziętarski, a w 65 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową do remisu doprowadził Radosław Barabasz.

W końcówce spotkania w dwóch znakomitych sytuacjach znalazł się Adrian Świątek. Były napastnik takich klubów jak Piast Gliwice, Górnik Zabrze czy ŁKS Łódź, najpierw fatalnie przestrzelił, a po chwili przegrał pojedynek z Adrianem Hartlebem.

Gwardia Koszalin – Polonia Środa Wielkopolska 2:2 (2:0)

Gwardia: Hartleb – Maciąg, Stańczyk, Wojciechowski, Dondera – Kołodziejski, Shinmura, Ginter (75. Sidor), Ziętarski, Bułka (75. Gregorek) – Szubert (80. Grela)

Z kolei piłkarze Leśnika Manowo zdobyli pierwsze po awansie do III ligi punkty. W meczu przed własną widownią pokonali Górnika Konin 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Karol Sochaj (22. min).

Leśnik Manowo - Górnik Konin 1:0 (1:0)

1:0 Sochaj (22.)

Leśnik: Zalewski, Maślanka, Bień, Ejzygmann, Więckowski, Myśliński, Gorgol, Fijołek, Maciukajć, Rakowski, Sochaj