Pierwsze złoto dla Polski w Rio. Fularczyk-Kozłowska i Madaj mistrzyniami olimpijskimi!

Autor Art 11 Sierpnia 2016 godz. 16:51
Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj wygrały finał wyścigu w dwójce podwójnej kobiet. To pierwsze złoto polskiej reprezentacji na Rio!

Polki wystartowały nieźle i trzymały się tuż za nadającymi tempo Brytyjkami, które broniły złotego medalu z Londynu. W pewnym etapie traciły ponad sekundę, a przyspieszyły dopiero po 1,5km, gdy do mety zostało 500 metrów. Finisz miały jednak znakomity i wygrały finałowy bieg z przewagą prawie sekundy!

Fularczyk-Kozłowska dzięki temu skompletowała złota ze wszystkich najważniejszych imprez. Była mistrzynią świata (w 2009 roku z Julią Michalską) i dwukrotną mistrzynią Europy z Madaj. W 2012 roku w Londynie wywalczyła brązowy krążek z Michalską. Madaj wtedy startowała w czwórce, poza podium. Od trzech lat wiosłują znowu (bo tworzyły duet już w kategorii młodzieżowej) razem i nie opuszczają światowej czołówki.

Wcześniej  brąz w czwórkach podwójnych zdobyły Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska i Maria Springwald, a czwarte miejsce w rywalizacji panów wywalczyły Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski.