Mistrzowie Koszalina

Autor Art za KTS Koszalinianin 28 Czerwca 2016 godz. 6:33
KTS Koszalinianin był organizatorem II Międzynarodowych Mistrzostw Koszalina w tenisie stołowym, pod honorowym patronatem prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego

Impreza zgromadziła na starcie 107 uczestników z Niemiec, Warszawy, Gdańska, Świnoujścia, Szczecina, Trzebiatowa, Gryfic, Sierakowic, Kołobrzegu, Chojnic, Człuchowa, Poznania, Szczecinka, Świdwina, ... i oczywiście Koszalina. Na początku Mistrzostw nagrodzono najmłodszych uczestników, a byli nimi Dominika Mularz (5 lat -Trzebiatów) i Cyprian Marczak (Koszalin). W imieniu Prezydenta zawody, których sędzią głównym był Marek Kibała (Prezes ZZTS), uroczyście otworzył sekretarz miasta Koszalin Tomasz Czuczak. Po ponad sześciogodzinnych zmaganiach na 16 stołach w kategorii rocznik 2004 i młodsi wygrał Dawid Michna (Sierakowice) przed Antonim Rachwałem (Gryfice), Maksymilianem Żychlińskim (Chojnice), Ernestem Borowskim (Koszalin), Szymonem Nowy (Szczecin) i Philipem Salmonem (Berlin). Każdy zawodnik w tej kategorii otrzymał od organizatorów upominki.

W kategorii 1998-2003 całe podium zajęli zawodnicy KTS Koszalinianin. Zwyciężył Michał Lubarczyk, tuż za nim uplasował się Gabriel Wasilewski, a trzecie miejsce wywalczył Kacper Czapski. Kolejne pozycje zajęli Katarzyna Płotka (Luzino), Tomasz Wierzbicki i Radosław Wierzbicki (Białogard). W najliczniej obsadzonej kategorii amatorów bezkonkurencyjny okazał się Antoni Biedziuk (Szczecinek), który pokonał w finale Rafała Meggera (Chojnice). Trzecie miejsce zajął Paweł Mazuryk (Świnoujście), a czołową szóstkę zamknęli 4. Mateusz Żychliński (Chojnice), 5. Leszek Jodaniewski i 6. Sławomir Wilczek (Chojnice). Najsilniej obsadzoną kategorię zawodników z licencjami powyżej 18 lat wygrał Frank Kasiske (Berlin), który po pięciosetowym meczu pokonał Marcina Marczaka (Koszalin). Trzecią pozycję zdobył Sławomir Januszewski (Chojnice), który wyprzedził kolejno Jacka Łukasiewicza (Szczecin), Michała Briegera (Chojnice) i Pawła Michnę (Sierakowice). Sponsorem strategicznym Mistrzostw była firma Makita Polska sp.z o.o., która ufundowała nagrody główne w turnieju i zestawy nagród, które rozlosowano wśród zawodników i kibiców imprezy.

Dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek ufundowała Piekarnia Bajgiel, Cukiernia Poznańska, Pielesiak i Lody Jan.