Euro: Niedziela pełna goli

Autor Art, fot. Twitter 27 Czerwca 2016 godz. 5:13
W trzech niedzielnych meczach na Euro 2016 strzelono aż 10 goli. Francuzi, Niemcy I Belgowie dołączyli do grona ćwierćfinalistów. Dobry występ zanotował także nasz sędzia.

Jestem przyzwyczajony do minimalnego wygrywania meczów z Atlético. Jeżeli nie możesz rozbić rywala, odnieś zwycięstwo jedną bramką. Liczy się tak samo – twierdzi  Antoine Griezmann, strzelec dwóch goli w meczu Francji z Irlandią (2:1) w 1/8 finału EURO 2016.

Pojedynek mistrzów świata Niemców ze Słowakami miał także swojego bohatera. Był nim Julian Draxler. Ten  22-letni piłkarz VfL Wolfsburg popisał się pięknym trafieniem z woleja, a także zaliczył asystę po indywidualnej akcji przy trafieniu Mario Gomeza. Teraz Joachim Loew, trener Niemców zapewnia, że jego zespół „nie boi się Hiszpanów czy Włochów”, którzy będą rywalem Niemców w ćwierćfinale.

Spotkanie to prowadził nasz 35-letni Szymon Marciniak Polak podjął słuszną decyzję dyktując tzw „kontrowersyjnego” karnego. Jednak – jak pokazały powtórki – Marciniak podjął dobrą decyzję, bo Mario Gomez był pociągany za koszulkę przez Martina Skrtela. Niemiecki portal oceniający arbitrów WahreTabelle przyznał, że Marciniak miał dobry mecz, a ich zdaniem jedyny błąd popełnił w 67. minucie, gdy niepotrzebnie pokazał żółtą kartkę Matsowi Hummelsowi. Marciniak ma zatem spore szanse na to, by pojawić się  w meczu ćwierćfinałowym!

W niedzielę Belgowie rozbili 4:0 (1:0) rewelację EURO 2016, Węgrów. Czerwone Diabły strzelały gole głównie po fantastycznych kontratakach wyprowadzanych przez Hazarda, bohatera i zdecydowanie najlepszego zawodnika meczu. W 78. minucie Hazard prześlicznie podał do Michiego Batshuayia i zaliczył trzecią asystę na turnieju. Dwie minuty później wykończył błyskawiczny kontratak Belgów - przyjął podanie na lewym skrzydle, ściął do środka, minął czterech rywali i zapakował piłkę do siatki. Miał 91 proc. celnych podań, 93 proc. wygranych pojedynków, 10 przejętych piłek. Być może był to najlepszy indywidualny występ tych mistrzostw. Dodajmy, że ostatnią bramkę Belgowie zdobyli w doliczonym czasie gry.

Dwie ostatnie potyczki 1/8 finału zostaną rozegrane w poniedziałek. Później czekają nas dwa dni przerwy, a po nich do walki przystąpi najlepsza ósemka Euro 2016.

Pary 1/8 finału Euro 2016:

Szwajcaria – Polska1:1 (0:1, 1:1, 1:1), rzuty karne 4:5

0:1 - Jakub Błaszczykowski 39'

1:1 - Xherdan Shaqiri 82'

Walia – Irlandia Płn.1:0 (0:0)

1:0 - Gareth McAuley (sam.) 75'

Chorwacja – Portugalia0:1 (0:0, 0:0, 0:0)

0:4 - Yannick Ferreira Carrasco 90+1'

Włochy - Hiszpania/ pon. 27.06.2016 godz. 18.00 (Saint-Denis)

Anglia - Islandia/ pon. 27.06.2016 godz. 21.00 (Nicea)

Pary ćwierćfinałowe:

ćwierćfinał 1.: Polska - Portugalia / czw. 30.06.2016 godz. 21.00 (Marsylia)

ćwierćfinał 2.: Walia - Belgia / pt. 01.07.2016 godz. 21.00 (Lille)

ćwierćfinał 3.: Niemcy - Włochy / Hiszpania / sob. 02.07.2016 godz. 21.00 (Bordeaux)

ćwierćfinał 4.: Francja - Anglia / Islandia / nd. 03.07.2016 godz. 21.00 (Saint-Denis)

Pary półfinałowe:

zwycięzca ćwierćfinału 1. - zwycięzca ćwierćfinału 2. / śr. 06.07.2016 godz. 21.00 (Lyon)

zwycięzca ćwierćfinału 3. - zwycięzca ćwierćfinału 4. / czw. 07.07.2016 godz. 21.00 (Marsylia)