Znakomity start triathlonistów

Autor Art 21 Czerwca 2016 godz. 10:34
Pełnym sukcesem zakończył się start na olimpijskim dystansie (3,5 km pływanie, 49 km jazda rowerem i 10 km biegu) naszych triathlonowców w zawodach, które odbyły się w Lipianach.

Triathlon Olimpijka do Lipian wrócił po 30 latach. Na starcie zgromadził 250 zawodników. Dorota Gudaniec zajmując drugą lokatę w klasyfikacji open uplasowała się równocześnie na pierwszej pozycji w swojej kategorii wiekowej (+50). Jej czas to 02:44,11h

- Dorota po pływaniu wyszła pierwsza z wody wśród kobiet, a z szóstym czasem w open.
To był jej perfekcyjny start - ocenie rywalizację żony, Radosław Gudaniec. Sam zresztą także stanął na starcie triathlonu w Lipianach. Uzyskując czas 02:29,14 zajął pierwsze miejsce w grupie wiekowej +50. Trzeci z naszych reprezentantów  Jakub Kanarek z czasem 02:19,27 wywalczył 6 miejsce w open i II miejsce w kat +40.
Kolejny start triathloniści planują już na najbliższą niedzielę. W Suszu staną do zmagań na dystansie half Ironmen w randze mistrzostw Polski.

Enea Tri Tour 2016 to cykl wyjątkowych imprez triathlonowych.