Mieleńskie sukcesy wolniaków

Autor Art, fot. FB/Szymon Janz 26 Kwietnia 2016 godz. 8:16
Centralny Ośrodek Szkolenia LZS w Mielnie był dla blisko stu pięćdziesięciu zawodników areną walki o medale mistrzostw Polski LZS. Znakomicie w tej imprezie spisali się nasi wolniacy.

Mistrzami Polski LZS zostali młodzieżowcy Damian Fałat (74 kg, ZKS Koszalin) i Szymon Janz (na zdjęciu, 96 kg, ZKS Koszalin). W wadze 120 kg triumfował Damian Chołuj (AKS Białogard). Tytuł wicemistrza zdobył w wadze do 84 kg Paweł Buda (Zapasy Kołobrzeg). Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Karol Chołuj (96 kg, AKS). W klasyfikacji drużynowej brązowy medal wywalczyli zapaśnicy ZKS Koszalin. Naszym wolniakom poszło jeszcze lepiej w klasyfikacji województw. Zachodniopomorskie zajęło tu bezapelacyjnie pierwsze miejsce.

W grupie wiekowej kadetów (17 lat) w finale wagi 54 kg Żozef Baghramyan (ZKS Koszalin) pokonał Ryszarda Rydzewskiego (Zapasy Kołobrzeg). Na najwyższym stopniu podium stanęli jeszcze Kordian Skrzyński (58 kg, AKS), Karol Wojciechowski (69 kg, Technik Świdwin) i Cezary Sadowski (76 kg, AKS).

Srebrny medal i tytuł wicemistrza kraju LZS zdobył występujący w wadze 85 kg Adrian Mazurkiwicz (ZKS). Wicemistrzami zostali również: Łukasz Wiśniewski (46 kg, Technik) i Dominik Parniak (58 kg, Technik). Dwa brązowe medale zdobyli reprezentanci MLUKS Karlino. W wadze 58 kg brąz zdobył Sebastian Tomczyk, a w wadze 69 kg Kamil Angrot. Medalowe zdobycze powiększył zawodnik Zapasów Kołobrzeg Mirosław Nadziejko (brąz, 63 kg). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Technik Świdwin przed Ceramiką Krotoszyn i ZKS Koszalin. W klasyfikacji województw podobnie jak w gronie młodzieżowców Zachodniopomorskie zdecydowanie zajęło pierwsze miejsce.