Szachowy memoriał

Autor ekoszalin za FB/AKSz Hetman Politechnika Koszalińska 19 Kwietnia 2016 godz. 3:10
Zwycięstwem Aleksandry Trembowiecka-Wysota i Piotra Stylińskiego zakończył się II Memoriał Szachowy im. Lucjana Kowalczyka. Turniej był rozgrywany tempem szachów klasycznych na dystansie 5 rund. Z zawodach wzieło udział 20 zawodników z Koszalina, Kołobrzegu, Gościna i Szczeglina.

Turniej wygrał Piotr Styliński (UKS OPP Neptun Kołobrzeg) 4,5 pkt. Miejsca 2-5 podzielili zawodnicy, którzy zdobyli po 3,5 pkt tj. 2. Borys Lebiedowicz, 3. Gracjan Grzesik (oboje AKSz Hetman Politechnika Koszalińska), 4. Sylwester Kupiak (SzKS Gens Kołobrzeg), 5. Filip Łuczak (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska).

Najlepszą zawodniczą w turnieju została Aleksandra Trembowiecka-Wysota (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) 3 pkt. Najlepszym seniorem został Leon Bręgoszewski (UKS OPP Neptun Kołobrzeg) 2,5 pkt. Najlepszym zawodnikiem do rankingu 1800 został Paweł Ałkowski (Strzeglino) 3 pkt , a do rankingu 1600 wygrał Patryk Wolaniecki (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) 3 pkt.

Dodajmy, że podczas turnieju dwie osoby wypełniły normy na I kategorię szachową: Piotr Styliński i Sylwester Kupiak.