Medale z Suchego Lasu

Autor Art, fot. KJ Gwardia Koszalin 22 Marca 2016 godz. 6:50
Znakomity start w Suchym Lesie, gdzie odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Judo zanotowasli judocy Samuraja I Gwardii Koszalin, którzy razem wywalczyli sześć medali.

W zawodach startowało 1100 zawodników reprezentujących  145 klubów z 7 krajów Europy.

Podopieczni terenerów Wojniusza Cezarego i Mariana Standowicza czyli zawodnicy Gwardii walczyli świetnie.

W młodzikach rewelacyjnie walczył  Filip Bieliński , który ostatecznie w wadze do 42 kg zajął II miejsce. Filip wygrał 6 walk przed czasem, a za rywali  miał aż 46 zawodników!

Ola Szulc była w wadze do 40 kg trzecia. Pozostałe lokaty gwardzistów: Damian Białecki V miejsce w kat.73kg, Szymon Łastowski V miejsce w kat.81 kg, Weronika Jaworska V miejsce w +70 kg,  Jowita Szpakowska VII miejsce w kat. 63 kg

W juniorach młodszych klasę pokazał Alex Hoppe który tydzień temu na Pucharze Europy w Zagrzebiu wygrał dwie. Teraz Alex walczył w naliczniejszej obsadzonej kategorii wagowej 73 kg. Za rywali  miał aż 59 zawodników. Mimo to Alex  zdobył III miejsce. “Po drodze”  wygrał 5 walk przed czasem. - Przegrał tylko jedną po dyskwalifikacji przez sędziego mimo licznych ataków – mówi  trener Wojniusz.

Ponadto Krystian Przyborek w kat,81 kg zajął VII m, Nikola Dudzińska VII miejsce w kat.57 kg, a Perić Viktoria  VII miejsce w kat.70 kg – Krystian, Nikola I Victoria zawiedli – mówi trener Stansowicz. – Stać ich medale.  Udawadniali to nie raz, ale przy takiej liczbie treningów, i takim podejsciu  jest to nie możliwie – dodał.

Podopieczni trenera Andrzeja Adamskiego z klubu Samuraj Koszalin również wypadli bardzo dobrze. W młodzikach Anika Łozińska wywalczyła II miejsce w kat,57kg. W finale przegrała po dogrywce. - Złoto było bardzo blisko – mówi  trener Adamski.  Pozostałe lokaty Samurajów:

Julia Koślak V miejsce w kat.52kg

Grzegorz Babirecki IX miejsce  w kat.42 kg

Hanka Cygan IX miejsce w kat.48 kg

W juniorkach młodszych podopieczne trenera Adamskiego wywalczyły dwa srebra:  w kat.44kg Paulina Berda i Dagmara Paszkowska w kat.52 kg. Ponadto Julia Jakubowska była VII w 52 kg.

Dodajmy, że w Luboniu odbył się równocześnie Puchar Polski Seniorów w Judo.  Znakomicie w tej imprezie spisała się Sandra Lickun. Wychowanka trenerów Wojniusza i Standowicza  zdobyła pierwsze miejsce w kat.70 kg. Wygrała cztery walki przed czasem.