Mytkowska ze złotem, Lewandowska z brązem

Autor Art fot. FB/ZKS Koszalin Rosnowo 7 Marca 2016 godz. 5:40
Angelika Mytkowska (56 kg, ZKS Koszalin) wywalczyła w Siedlcach Puchar Polski w zapasach kobiet. Jej klubowa koleżanka Natalia Lewandowska startując w wadze do 46 kg była trzecia.

W Siedlcach do rywalizacji przystąpiły juniorki młodsze reprezentujące 56 klubów. W wadze 56 kg walczyły aż 22 zawodniczki. Mytkowska wygrała przed Sylwią Martyką (Sowa Pieszyce) oraz Patrycją Gil (Suples Kraśnik) i Danutą Góral (Cement-Gryf Chełm).

Natomiast Natalia Lewandowska współnie z Wioletą Giers (Cement-Gryf Chełm) w wadze do 46 kg zajęły trzecie miejsce. Triumfowała Monika Klepuszewska z MLUKS Karlino, a druga była Martyna Dubij (Cement-Gryf).

W klasyfikacji drużynowej ZKS sklasyfikowany został m.in. współnie z MLUKS Karlino na miejscach 6-9. Za to znakomicie wypadły dziewczyny w ranking województw. Zachodniopomorskie znalazło się w tej tabeli na drugiej pozycji, za województwem lubuskim. Miejsce na podium uzupełniły reprezentantki województwa śląskiego.