Małgorzata Hołub druga w Metz

Autor Art za pzla.pl, fot. FB/Małgorzata Hołub 22 Lutego 2016 godz. 16:31
Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów podczas Meeting Elite en Salle de Metz (European Athletics Indoor Area Permit Meetings), który rozegrano w stolicy Lotaryngii.

Polska zawodniczka uzyskała czas 53.59 i uległa jedynie zawodniczce gospodarzy, mistrzyni Europy w biegu rozstawnym, Marie Gayot (52.75). Przed biegaczką z Koszalina teraz kilkunastodniowe zgrupowanie w Spale oraz start, w pierwszy weekend marca, w 60. Halowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Arenie Toruń.

W Metz dwukrotnie 60 metrów przebiegła Marika Popowicz-Drapała – bydgoszczanka w eliminacjach uzyskała czas 7.39, w finale B była pierwsza z nieco lepszym rezultatem – 7.36.

Adrian Świderski zajął w trójskoku siódme miejsce, w najlepszej próbie uzyskał odległość 16.04. Wygrał Kubańczyk Alexis Copello (16.95).