Towarzysko: Gwardia - Astra 2:1

Autor Art za gwardia-koszalin.pl, fot. gwardia-koszalin.pl 18 Lutego 2016 godz. 5:02
Piłkarze Gwardii Koszalin mają za sobą kolejny mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań. Podopieczni Łukasza Drożdżala w środowy wieczór pokonali zespół Astry Ustronie Morskie 2:1.

W pierwszej połowie bramce strzeżonej przez Adriana Hartleba zagrozili m.in. Wojciech Wójcik i Cezary Palus, lecz skrzydłowym koszalińskiego zespołu nie udało się posłać piłki do siatki. Po drugiej stronie boiska szczególnie aktywny był Leszek Pazdur.

W drugiej części obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. W dalszym ciągu gwardziści przeprowadzali wiele akcji skrzydłami, po których futbolówka często wędrowała w pole karne czwartoligowca. Swoje okazje mieli Michał Szałek i Fabian Słowiński, lecz to Astra objęła w tym meczu prowadzenie. Do wyrównania, po dośrodkowaniu Macieja Stańczyka, doprowadził Daniel Wólkiewicz. W końcówce zwycięską bramkę dla naszej drużyny zdobył Fabian Słowiński.

Warto dodać, że ostatnich minutach spotkania piłkarzom obu zespołów przyszło rywalizować przy mocno padającym śniegu.