Pływali w Poznaniu

Autor Art za TKKF, fot. TKKF Koszalin 16 Lutego 2016 godz. 10:30
Pływacy TKKF Koszalin Masters rozpoczęli sezon startowy. W mieniony weekend w zawodach rangi Pucharu Polski w Poznaniu udział wzięło siedmiu koszalińskich mastersów.

Drużynowo koszalinianie zajęli 16 miejsce na 50 zgłoszonych zespołów. Wynik mógłby być lepszy - niestety w 3 startach ( 2 indywidualne i sztafeta) koszalinianie zostali zdyskwalifikowani na przekroczenia przepisów.

Niemniej zawody należy uznać za udane. Swoje życiówki poprawiły Agnieszka Paziewska i Aleksandra Kamińska, natomiast Joanna Wojciechowska i Joanna Stankiewicz Majkowska popłynęły w granicach swoich rekordów życiowych. Łącznie koszalinianki zdobyły 6 medali (3 srebrne i 3 brązowe).

W kategorii mężczyzn Andrzej Michałkowski, Artur Rutkowski i Jakub Kielar  dwukrotnie stawali na podium i łącznie zdobyli 6 medali ( 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy). Osiągnięte wyniki są dobrym prognostykiem na dalszą część sezonu.

Następne starty zawodnicy  koszalińskiej sekcji planują w kwietniu. Chętnych do przyłączenia się do koszalińskich pływaków zapraszamy w niedzielę o 7 rano na koszaliński “stary” basen.