Zakochani w biegu

Autor Art, fot. FB/Kanusz Skowyrski 15 Lutego 2016 godz. 4:56
Mateusz Witkowski (KL Iskra Białogard) potrzebował 34,17 min by pokonać dystans 10,2 km i zwyciężyć w Biegu Zakochanych.

Na starcie zorganizowanej przez koszaliński TKKF imprezie stanęło 375 uczestników. Witkowski na mecie wyprzedził Tomasza Waszczuka (Waszczuk Team, 37,27) i swojego klubowego kolegę Piotra Ignaczaka (39,06).

Wśród kobiet triumfowała Małgorzata Kotara-Pałka (43,55) przed Anką Konieczną (46,17) I Katarzyną Merdą (46,29). Jako, że był to Bieg Zakochanych, to organizator wprowadził dodatkową klasyfikację – par. Tu najszybszą parą zostali Izabela Frontczak, Mateusz Witkowski,. Kolejne miejsca zajęli: 2. Martyna Chodor, Robert Kościelniak, 3. Agnieszka Góra, Robert Kościelniak.

Galerię zdjęć wykonał Janusz Skowyrski, a obejrzeć ją można klikając na  link .Po biegu wszyscy uczestnicy spotkali się w Izbie Jamneńskiej, gdzie mogli napić się gorącej herbaty/kawy oraz zjeść ciasteczko w kształcie serduszka. Najwięcej euforii wywołała dekoracja najlepszych par. Wsród uhonorowanych nie zabrakło zawodników TKKF Koszalin. Najlepszymi w swoich kategoriach okazały się: Iza Frontczak (K-18), Martyna Chodor (K-30) oraz Gosia Krzewińska (K-50) – wszystkie TKKF Koszalin. Martyna i Iza stanęły również na podium wśród najlepszych par. Ponadto członkowie koszalińskiego TKKF Robert Kościelniak (M-50) i Marian Bartnik (M-70+) byli drudzy w swoich kategoriach wiekowych.