Gwardziści na turniejach

Autor Art za gwardia-koszalin.pl, fot. gwardia-koszalin.pl 5 Lutego 2016 godz. 3:09
Młodzi piłkarze Gwardii Koszalin brali podczas minionego weekendu udział w kilku halowych turniejach.

W sobotę do Przechlewa udał się rocznik 2009. W imprezie organizowanej przez miejscową Junior Football Academy wzięło udział dwanaście zespołów. Nasza drużyna zakończyła zmagania na drugiej pozycji!

W fazie grupowej młodzi wychowankowie naszego klubu pokonali AP Szczecinek 7:0, JFA Przechlewo 3:0, AP Banino 2:0, AP Człuchów 2:1 oraz ulegli Football Pro Academy Gdańsk 0:2. W półfinale nasz zespół ograł Beniaminka Starogard Gdański 4:0, lecz w finale ponownie nie sprostał drużynie z Gdańska, przegrywając po emocjonującym meczu 0:1. Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany gracz naszego zespołu, Jakub Kabziński.

Dzień później w hali Gwardii odbył się turniej dla zawodników urodzonych w 2007 roku. W imprezie wzięło udział osiem drużyn z naszego regionu, w tym trzy reprezentujące barwy naszego klubu. W zmaganiach zwyciężyła Gwardia I, przed SAS Sianów, Gwardią III i Gwardią II.

Tego samego dnia w hali sportowej Gimnazjum nr 6 zorganizowany został turniej ODC Cup, skierowany do zawodników urodzonych w 2005 roku i młodszych. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn, w tym młodzi wychowankowie naszego klubu prowadzeni przez Krzysztofa Suskiego.

W fazie grupowej nasz zespół pokonał Olimpię Bobolice 4:0, AP Bałtyk Koszalin 5:0, Lechię Gdańsk 3:0 i Błękitnych Wejherowo 3:1. W ćwierćfinale nasza drużyna ograła Sławę Sławno 2:1, a w meczu o finał uległa Irasowi Czaplinek 0:2. W spotkaniu o trzecie miejsce młodzi gwardziści ulegli Lechii Gdańsk 1:2 i ostatecznie zakończyli swój udział w silnie obsadzonej imprezie na czwartej pozycji.