atom WBL: Beniaminek wygrywa z wicemistrzem

Autor Art za kalk-koszalin.pl 21 Stycznia 2016 godz. 13:50
Po pucharowym święcie ponownie ruszyła ligowa karuzela. Swoje mecze rozegrały wszystkie ligi. Do sporej niespodzianki doszło w ekstralidze. Beniaminek NMC zwyciężył po świetnym pojedynku aktualnych wicemistrzów ligi drużynę Świętonia i tym samym przedłużył swoje szanse na udział w play-off. Prowadząca w tabeli trójka Supon, CES i Leo odniosły pewne zwycięstwa.

W I Dywizji doskonałą dyspozycję potwierdzają gracze AZS Fans Weterans i kto wie czy to nie oni będą czarnym koniem swojej ligi.
W sobotę doszło do kuriozalnej sytuacji. Gościnna hala ZOS na ul. Głowackiego sprawiła bardzo dawno niespotykanego figla. W trakcie pierwszego spotkania zgasło światło i mecze zaplanowane na ten dzień rozegrane zostaną w innym terminie.

EKSTRALIGA

Zawodnicy Leo byli zdecydowanymi faworytami w pojedynku z Volcano. Przebieg meczu w pełni to potwierdził, Leo kontrolowało wynik od początku, powiększając przewagę przez III kwarty. W IV kwarcie Volcano podjęło jeszcze walkę i udało się im zremisować kwartę.

Sporą niespodziankę sprawili gracze NMC w meczu ze Świętoniem. Odnieśli oni pewne zwycięstwo, które daje im jeszcze szanse na walkę o pierwszą czwórkę. Świętoń wygrał I kwartę 19-9 i chyba to uśpiło ich czujność. Gracze NMC z ogromną ambicją i wolą walki ruszyli do szturmu .Wygrali kolejne trzy kwarty i cały mecz 8 punktami co daje im lepszy bezpośredni wynik ze Świętoniem. Dryżynie NMC należą się ogromne brawa, a taka wygrana na pewno doda im skrzydeł w kolejnych spotkaniach.

Supon po wygranej w finale Pucharu Ligi dalej potwierdził bardzo dobrą formę. Już w I kwarta wygrana z Betomexem 21-3 , zdecydowanie ustawiła dalszy przebieg meczu. Później gra się wyrównała, ale w końcówce ponownie Supon zdominował grę wygrywając wysoko z doświadczonym rywalem.

Świadkami ostrego strzelania byliśmy w pojedynku CES-u i Sekwoi. Obie ekipy zdecydowanie skoncentrowały się na ataku , co najlepiej pokazuje końcowy wynik. CES już w I kwarcie prowadził 12 punktami i dalej systematycznie punktował rywala. W efekcie odniósł także kolejne wysokie zwycięstwo.

LEO – VOLCANO 68:54 (16:10; 11:8; 18:13; 23:23;)

LEO: D. Lipigórski-Reichel 27 (5), M. Stefanowski 15 (1), B. Domaszewicz 10, M. Zalewski 9, P. Szałankiewicz 6, P. Polek 1, M. Waskan 0,
VOLCANO: D. Sobolewski 16 (2), I. Janiszek 11 (1), D. Zawiślak 8 (2), D. Gburczyk 7 (1), P. Podwalski 7, J. Dziennik 5 (1),

ŚWIĘTOŃ – NMC 57:65 (19:9; 17:20; 6:14; 15:22;)

ŚWIĘTOŃ: Ł. Wróbel 14 (1), A. Kowalczuk 13 (1), W. Pstrągowski 12, M. Stopera 7 (1), P. Bakowicz 6 (1), M. Jankowski 3, Ł. Berliński 2,
NMC: K. Satro 24 (1), Z. Semenowicz 12 (3), T. Radosz 10, M. Wróblewski 6 (2), W. Puzyrewski 5, G. Hodun 4, M. Jesiończak 2, M. Marcinowicz 2, B. Wróblewski 0, M. Sugier 0,

SUPON – BETOMEX 83:53 (21:3; 16:18; 19:19; 27:13;)

SUPON: G. Skoczyk 24, R. Gibaszek 16 (3), K. Biełunos 11, M. Kozłowski 7 (1), K. Rodziewicz 7 (1), P. Pakuszto 6, M. Dudek 5, D. Grynkiewicz 4, A. Szałek 3 (1), BETOMEX: M. Rajkowski 28 (3), P. Kondraciuk 12, R. Bogucki 4, M. Mruczkowski 4, J. Zitans 4, K. Wierzbicki 1, O. Kucenko 0, M. Hamera 0, L. Bryzek 0,

CES – TARTAK SEKWOJA 93:72 (28:16;15:14;24:18;26:24;)

CES: M. Kamieniarz 33, P. Czubak 16 (4), D. Kmita 9 (1), P. Bartkiewicz 9 (1), M. Tartas 7 (1), A. Kirejczyk 6, M. Korgiel 6, L. Doliński 5, C. Tudruj 2,
TARTAK SEKWOJA: P. Bogdan 27 (3), D. Labuda 17, P. Sobczak 11 (1), J. Nagórski 9 (1), P. Łastowski 5 (1), J. Kaleta 2, P. Jasiński 1, P. Kowalski 0, M. Tablewski 0,

8

M - rozegrane mecze; Z - zwycięstwa; P - porażki; Pkt. Zd. - kosze zdobyte; Pkt. Str. – kosze stracone; Stosunek - koszy zdobytych do straconych; Pkt – zdobyte punkty.

I DYWIZJA

Doskonale spisują się w tym sezonie gracze AZS Fans Weterans. Grubik Team to ścisła czołówka dywizji, ale Fansi i tym razem ograli rywala. Prowadzili pewnie i tylko w końcówce Grubik zmniejszył rozmiary porażki.

Dalej szukają formy gracze Iron Wares, którzy doznali porażki w potyczce z Mikona Okna. Mikona wyraźnie prowadziła po III kwartach i nawet dobra końcówka rywala nie pozbawiła ich zwycięstwa.

AZS FANS WETERANS – GRUBIK TEAM 59:53 (19:12;10:7;19:18;11:16;)

AZS FANS WETERANS: K. Sadowski 27 (3), A. Pacek 20 (6), L. Kasprzak 4 (1), M. Gierłowski 4 (1), S. Lew 3, K. Kubiszewski 0, I. Sławiński 0,
GRUBIK TEAM: K. Cyrklewicz 17, P. Trumiński 8, P. Kołodziejski 8, W. Cyrklewicz 8, T. Słomski 6, M. Brajczewski 6, K. Słomski 0,

IRON WARES – MIKONA OKNA 41:45 (8:8;4:12;8:15;21:10;)

IRON WARES: S. Knet 13, P. Kłósko 10 (2), R. Łukawski 8 (1), P. Baryła 3 (1), J. Grabias 3, D. Grabias 2, M. Felsztigier 2, D. Schabek 0, K. Różycki 0,
MIKONA OKNA: S. Szubstarski 11, T. Staszkiewicz 7 (1), M. Bazyliński 6, K. Deka 6, M. Mendrygał 5, D. Maszoński 4, K. Radziusz 3, B. Krawsz 3, A. Kipisz 0, Ł. Wołyniec 0,

8

M - rozegrane mecze; Z - zwycięstwa; P - porażki; Pkt. Zd. - kosze zdobyte; Pkt. Str. - kosze stracone; Stosunek - koszy zdobytych do straconych; Pkt – zdobyte punkty.

II DYWIZJA

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł Cersanit pokonując po bardzo dobrym z obu stron spotkaniu Baywatch. Do przerwy dominował Baywatch, ale Cersanit w ostatnich dwóch kwartach zagrał rewelacyjnie i zasłużenie wygrał ten pojedynek.

BAYWATCH – CERSANIT 63:73 (17:16;24:18;11:18; 11:21;)

BAYWATCH: T. Gierowski 19 (1), M. Miedzik 17 (4), D. Matysiak 16 (3), M. Grześkowiak 5 (1), R. Tataryn 4, P. Literski 2, K. Kotys 0, P. Pałuczak 0,
CERSANIT: M. Hampel 28, R. Wojciechowski 20 (5), T. Skuza 14 (3), G. Nowicki 7, G. Sokalski 4, C. Wojciechowski 0, A. Steckiewicz 0, S. Kudosz 0,

III DYWIZJA

Jedynaczki Amsportu ponownie pokazały pełen wdzięku basket ale w pojedynku ze zdecydowanym faworytem Dywizji, Słodkim Puszu nie mogły liczyć na dobry wynik. Słodki Puszu dalej bez porażki prowadzi pewnie w tabeli.

Trzy Korony w pełni potwierdzają , że już na dobre wróciły do ligowej rywalizacji. W każdym meczu pokazują swoje ogranie i duże umiejętności. W meczu ze Skorpionami wygrali pewnie, a na uwagę zasługuje fakt że każdy z 10 zawodników rozegrał równą ilość minut.

AMSPORT JEDYNACZKI – SŁODKI PUSZU 33:76 (7:17; 6:29; 9:16; 11:14;)

AMSPORT JEDYNACZKI: K. Pabisiak 16, K. Koszykowska 8, M. Sarnowska 4, W. Królik 3, M. Machnikowska 2, A. Kolska 0, K. Razik 0,
SŁODKI PUSZU: W. Bednarczyk 19, K. Bober 15 (1), J. Trąbiński 14, I. Łukojko 11 (1), J. Pusz 6, J. Kończak 5 (1), P. Łyszyk 4, F. Raczkowski 2, P. Krawczyk 0,

TRZY KORONY – SKORPIONY 30:63 (4:23; 6:11; 6:18; 14:11;)

SKORPIONY: R. Lelek 10, R. Berezowski 10, M. Juźków 6, R. Brzózka 2, J. Pusz 2, P. Duchnik 0,
TRZY KORONY: K. Blonkowski 14, K. Kunysz 12, R. Fiszbak 8, D. Sawicki 7 (1), M. Piórkowski 7, A. Nowak 4, J. Holta 4, N. Drożdż 4, A. Lewandowski 2, P. Berć 1,