Energetyczne zremisowały w liderem

Autor Art, fot. FB/Energa AZS Koszalin 13 Stycznia 2016 godz. 19:37
W Koszalinie piłkarki ręczne Energa AZS Koszalin remisując z Pogonią Baltica Szczecin 28:28(18:15) pozbawiły szczecinianki fotela lidera rozgrywek.

Wynik spotkania otworzyła Monika Michałów. Po chwili Monika Koprowska, była zawodniczka Energi AZS doprowadziła do remisu. Przez kolejne minuty trwała walka „bramka za bramkę”. Skutecznością imponowała Koprowska, która w pierwszych siedmiu minutach zdobyła aż cztery bramki. W tym dwie z rzutów karnych. W 10. min koszaliniankom po trafieniu Michałów udało się odskoczyć na dwa trafienia (7:5). Ale tylko na chwilę, bo  Monika Głowińska zdobyła kontaktowego gola. Znakomicie w bramce Energa AZS spisywała się Beata Kowalczyk. Nasza bramkarka w 14. min obroniła m.in. rzut karny! Po kwadransie gry i skutecznym karnym wykonanym przez najskuteczniejszą zawodniczkę ligi – Kołodziejską Energa AZS ponownie uzyskała dwubramkowe prowadzenie (9:7).  Po dwóch minutach gospodynie podwyższyły – za sprawą Kołodziejskiej - swoją przewagę nad zespołem ze Szczecina do trzech goli – 10:7. Na trzy minuty przed przerwą Głowińska z karnego doprowadziła do remisu – po 15. Po 30. minutach Energetyczne prowadziły 18:15.

Początkowe minuty drugiej połowy to znów zacięta walka. Dopiero gol Stasiak zdobyty w 46. min. dał szczeciniankom remis (21:21). Energetyczne jednak nie powiedziały w tym pojedynku jeszcze ostatniego słowa. Dzięki trafieniom Katarzyny Stasiak i Romany Roszak Energa AZS prowadzi 23:21. Niezwykle emocjonujące były końcowe minuty. Najpierw w 56. min Godzina doprowadziła do remisu 26:26, a następnie w 57. min Masna daje prowadzenie przyjezdnym. Chwilę później do remisu – 27:27 - doprowadza Stasiak. Końcowe 60. sekund nie rozpoczęło się dobrze dla koszalinianek. Gadzina bowiem umieściła piłkę w bramce i Pogoń wygrywała 28:27. Chwilę później z karnego do remisu doprowadziła Roszak. Po wznowieniu szczecinianki zgubiły piłkę Gospodyniom do skutecznej akcji zabrakło już czasu. 28:28 koniec meczu.

Energa AZS Koszalin – Pogoń Baltica Szczecin  28:28 (18:15)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Michałów 6, Roszak 7/2, Stasiak 3, Budnicka, Trawczyńska, Chmiel, Nesciaruk 3, Sądej, Kołodziejska 9/3, Nowicka.

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Sabała, Noga 2, Szczecina, Głowińska 5/3, Królikowska 1, Stasiak 3, Masna 6, Koprowska 4/3, Zawistowska, Jaszczuk 1, Gadzina 6.