Gwardia druga w Beniaminek Cup

Autor Art, fot. Remigiusz Markizański 21 Grudnia 2015 godz. 4:23
Piłkarze Gwardii Koszalin z rocznika 2007 zajęli drugie miejsce w mocno obsadzonym, prestiżowym turnieju Beniaminek Cup. Turniej rozgrywany w Starogardzie Gdańskim, przyciąga wiele klubów z całej Polski jaki i Europy i stanowi jedną z eliminacji do nieoficjalnych Mistrzostw Polski U-9 (rocznika 2007).

Koszaliński zespół okazał się czarnym koniem rozgrywek i zatrzymał się dopiero w finale Turnieju. W rozgrywkach grupowych, Gwardia Koszalin wygrała z Lechią Gdańsk 1-0, Gedanią Gdańsk 1-0, DSPN Kwidzyn 0-1, zremisowała bezbramkowo z EX Siedlce Gdańsk oraz uległa gospodarzom Beniaminkowi Starogard Gdański 1-2. W półfinale nasz zespół zremisował bezbramkowo z Olimpijczykiem Kwakowo i o awansie decydowały rzuty karne. Skutecznymi wykonawcami rzutów karnych w drużynie Gwardii Koszalin byli Paweł Szczur, Olek Śliwowski oraz Bartek Pawlewicz. O wygranej zadecydowała skuteczna interwencja w 3 serii rzutów karnych Marcela Markizańskiego, która zapewniła wielką radość i awans do finału.

W finale bezkonkurencyjny okazał się KP Brodnica, który pokonał Gwardię Koszalin 2-0 i ostatecznie zajął pierwsze miejsce w Turnieju.

II miejsce w Turnieju zapewniło Gwardii Koszalin kwalifikację do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 27-28 lutego w Hali OSIR w Starogardzie Gdańskim. Turniej ten, w którym udział wezmą drużyny również z poza Polski, uchodzi za nieoficjalne Mistrzostwa Polski U-9.

Zespół pod wodzą Mirosława Świrko, wystąpił w składzie: Marcel Markizański (bramkarz), Dawid Mazurek, Sebastian Mielgui, Norbert Kaczorowski, Jan Górka, Paweł Szczur, Olek Śliwowski, Szymon Pańczyszyn, Bartłomiej Ślusarczyk, Bartłomiej Pawlewicz.