Gwardia nadal niepokonana "u siebie"

Autor Art, fot. i film: Piotr Walendziak 6 Grudnia 2015 godz. 1:16
Drugoligowi piłkarze ręczni Gwardii Koszalin pokonując w meczu ligowym zespół SMS II ZPRP 31:27 zachowali miano drużyny niepokonanej we własnej hali.

To już siódma wygrana gwardzistów w tym sezonie, a piąta odniesiona przed własną widownią. Pojedynek od początku układał się po myśli podopiecznych trenera Piotra Stasiuka. Po pierwszych dwóch minutach walki koszalinianie prowadzili 2:0. Rywal nie dawał jednak za wygraną i w 4. min doprowadził do wyrównania - po 4. Kolejne minuty spotkania to przewaga bramkowa gości, którzy po 13. minutach wygrywali już 7:4. Wówczas "do pracy" wzięli się gwardziści. W 19. min obchodzący dzień wcześniej swoje urodziny Jakub Radosz doprowadził do remisu - 9:9. Od tego momentu koszalinianie utrzymywali przewagę. Na przerwę schodzili prowadząc 15:13.

Po przerwie także koszalinianie uzyskali pierwsze trafienie. Rywale odpowiedzieli dwoma i byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji. Dopiero seria trzech trafień Bartosza Tołłoczki dała naszej ekipie wyraźną przewagę. W 41. min gospodarze prowadzili 21:17. Do końca spotkanie gwardziści kontrolowali już poczynania na parkiecie i wygrali 31:27.

Gwardia Koszalin - SMS II ZPRP 31:27 (15:13)

Gwardia: Mirosław Bugaj, Piotr Prudzienica (7), Dawid Gryzio, Szymon Kamiński, Kacper Szpak (1), Bartosz Tołłoczko (5), Łukasz Czerwiński (4), Paweł Urbański, , Michał Nowicki, Adam Laskowski (2), Henryk Rychalski, Piotr Goerig (3), Jakub Radosz (8), Marek Jakutowicz (1).