Zwycięstwo koszalińskiego "pływaka w mundurze"

Autor ekoszalin za KMP Koszalin fot.KMP Koszalin 2 Grudnia 2015 godz. 12:48
Po raz kolejny mł. asp. Łukasz Pańczyszyn okazał się najlepszym pływakiem w swoich dwóch niezawodnych od 6 lat kategoriach. W miniony weekend uczestniczył w Otwartych Mistrzostwach Służb MSW w pływaniu w Szczytnie. Nasz kolega dwukrotnie stanął na podium zajmując I miejsce.

Na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie do rywalizacji stanęło 146 zawodników z jednostek Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej. Reprezentanci służb mundurowych rywalizowali w 10 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej.

Wśród zawodników największą grupę stanowili strażacy, a następnie policjanci. Pozostali to funkcjonariusze Straży Granicznej i funkcjonariusze Służby Więziennej.

Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach, m.in. na 50 metrów stylem motylkowym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem grzbietowym, 400 m stylem dowolnym i w sztafecie 4 x 50 m.

W trakcie kilku godzin sportowych zmagań koszaliński policjant był bezkonkurencyjny w stylu dowolnym na dystansie 50 m i zajął I miejsce z czasem 24.78 s. Osiągnięcie to powtórzył na dystansie 50 m stylem motylkowym, gdzie uzyskał czas 26.89 s.Na podium stawał dwukrotnie i tyle samo zdobył złotych medali. Otrzymał również Puchar Komendanta Głównego Policji dla najlepszego policjanta w klasyfikacji generalnej jednostek policji.