Pływali w Gliwicach

Autor Art, fot. Jakub Kielar/TKKF Koszalin Master 19 Listopada 2015 godz. 5:08
Drużyna TKKF Koszalin Masters po raz kolejny rywalizowała w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu, które odbyły się w Gliwicach W zawodach uczestniczyło 6 koszalińskich pływaków :Dorota Gudaniec, Joanna Stankiewicz - Majkowska, Joanna Wojciechowska, Aleksandra Kamińska, Jarosław Winiarczyk i Krzysztof Stefański.

Zawody okazały się bardzo udanie - Dorota Gudaniec zdobyła 5 medali ( 4 brązowe i 1 srebrny), a Joanna Stankiewicz Majkowska dołożyła 2 brązowe krążki. Pozostali zawodnicy plasowali się w granicach 5 do 12 miejsca w swoich kategoriach wiekowych często poprawiając rekordy życiowe. Na uwagę zasługują również starty koszalińskiej debiutantki w tak poważnych zawodach - Aleksandry Kamińskiej - która pomimo debiutanckiej tremy - również poprawiła swoje dotychczasowe wyniki.

Wśród panów najbliżej podium był Jarosław Winiarczyk. Na  dystansie 400 m stylem dowolnym - czas 5:11,98 - pozwolił na zajęcie 5 miejsca.

Oprócz konkurencji indywidualnych koszalinianie startowali także w wyścigach sztafetowych ( 4 x 50 dowolnym i 4 x 50 zmiennym - sztafety mieszane) , które zawsze są bardzo widowiskowe i dostarczają dodatkowej adrenaliny.

Szczegółowe wyniki z zawodów dostępne są pod następującym linkiem:

Sukcesy koszalińskich pływaków nie były by możliwe bez ciężkiej pracy wykonanej na treningach, na które zapraszamy wszystkich chętnych - w każdą niedzielę o 7 rano na “starym” basenie przy ul. Głowackiego. Zdrowie i dobrą sylwetkę dajemy gratis - co poświadczają zdjęcia z zawodów.

Pływacy TKKF Koszalin Masters zdobyli w gliwickich Mistrzostwach Polski w pływaniu siedem medali. Aż pięć z nich wywalczyła Dorota Gudaniec. Kolejne dwa dołożyła Joanna Stankiewicz-Majkowska. Do zmagań, w których nie ma górnej granicy wieku przystąpiło kilkuset pływaków reprezentujących blisko 60 klubów. Dorota Gudaniec (na zdjęciu) w kategorii K59 wywalczyła srebrny medal w rywalizacji na dystansie 400 m dowolnym 6.23,27. Pozostałe cztery były brązowe. Koszalinianka zdobyła je w zmaganiach 400 m stylem zmiennym (7.19,28),  800 m stylem dowolnym (12.59,19), 100 m zmiennym (1.37,12) i 200 st. klasycznym (3.47,67). Pozostałe dwa dołożyła rywalizująca w K44 Joanna Stankiewicz-Majkowska, która została wicemistrzynią kraju na dystansie 400 m stylem zmiennym (7.29,07), a na dystansie połowę krótszym koszalinianka zdobyła brązowy krążek. Jej czas to  3.34,97.