Paszkowska złota w Luboniu

Autor Artur Rutkowski 2 Listopada 2015 godz. 6:42
W Luboniu koło Poznania rozgrywany był VII Memoriał im. Jigoro Kano. W tegorocznej edycji startowało ponad 1000 zawodników, w tym również udział wzięły ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech, Francji, Cypru, Holandii i Szwajcarii. Swoje umiejętności pierwszego dnia sprawdzały najmłodsze dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: 7-8, 9-10 i 11-12 lat. Natomiast drugiego dnia zawodów zmierzyli się bardziej doświadczeni zawodnicy Judo: Młodziczki i Młodzicy (13-14lat) oraz Juniorki i Juniorzy młodsi (15-17lat).

W grupie U17 Juniorki Młodsze rewelacyjnie wypadły dziewczyny z Koszalina. Dagmara Paszkowska I m. (waga 52kg) z klubu Judo Samuraj, podopieczna trenera Andrzeja Adamskiego w drodze do finału pokonała pięć zawodniczek - wszystkie przed czasem. Efektowne rzuty i wejścia do trzymania przykuły uwagę innych zawodników oraz trenerów. Druga startująca Juniorka, Viktoria Perić I m.(waga 70kg) z Klubu Sportowego Judo Gwardia, podopieczna Cezarego Wojniusza, wyszła z grupy bez straty punktu i w finale pokonała Nel Licznerską z Bydgoskiego Klubu Sportowego.

W grupie Młodzików startowało pięciu zawodników z Koszalina i troje z nich przywiozło medale. Julia Koślak I m.(waga 48kg), KJ Samuraj zajęła pierwsze miejsce, wyszła z grupy z drugą lokatę, gdyż niesprawiedliwie dostała karę shido i z tą samą zawodniczką –Agatę Binek z Ahinsa Tarnowskie Góry w finale pokonała na 10 punktów. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Szulc, KSJ Gwardia (waga 36kg), tylko w finale pokonała ją Alicja Gowarzewska z UKS „Judo” Mysłowice. Zawodniczka ta dzień wcześniej startowała w grupie U13, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Z medalem brązowym wróciła Anika Łozińska, KJ Samuraj (waga 52kg), która uległa w półfinale Alicji Ołdak UKJ „Ryś” Warszawa. W młodzikach z KSJ Gwardia startował Wojtek Szulc (waga 66kg) –IV miejsce oraz Filip Bieliński (waga 36 kg) – V miejsce. Dodać należy, że Wojtek w U13 zajął II miejsce.

W sobotę startował jeszcze Grzegorz Babirecki, KJ Samuraj (waga 39kg), który uległ tylko w półfinale i zajął III miejsce.