Sensacyjne zwycięstwo Piotrcovii

Autor Artur Rutkowski / fot. Marcin Chyła 18 Października 2015 godz. 19:53
Spotkanie dość niespodziewanie wygrała Piotrcovia, która grała dzisiaj niezwykle walecznie. Natomiast ENERGA AZS w kluczowych momentach nie trafiała i ostatecznie musiała uznać wyższość zawodniczek z Piotrkowa Trybunalskiego. Końcowy wynik to 26:27 dla rywalek akademiczek.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczął się dla akademiczek, które objęły prowadzenie 3:1. Niedługo później przyjezdne po trafieniu Ivanović doprowadziły do remisu 4:4. W 13 minuciue Trawczyńska  rzuciła gola, który ponownie dał dwubramkowe prowadzenie gospodynią 6:4. Niestety kolejne cztety bramki zdobyła Piotrcovia.

Końcowe minuty pierwszej połowy były niezwykle emocjonujące, a Niestsiaruk dała koszaliniankom wynik remisowy do przerwy.

Po zmianie stron podopieczne Anity Unijat, w krótkim czasie dzięki trzem trafieniom Katarzyny Kołodziejskiej objęły prowadzenie 13:10.  Rywalki nie zamierzały odpuszczać i cały czas starały się odrobić straty, w 38 minucie Kopertowska trafiła kontaktową bramkę na 14:13.

Kwadrans przed końcem Piotrcovia zdołała doprowadzić do remisu, a już w 49 minucie było 19:20 dla zespołu z Piotrkowa. Niedługo później było już 22:25 i niemal pewne było, że tego meczu akademiczki nie wygrają.

W końcówce nadarzyła się szansa dla koszalinianek, ale w decydującej akcji zabrakło odważnej zawodniczki. która wzięłaby ciężar gry na siebie w konsekwencji Piotrovia wygrała 26:27. Wynik należy uznać jako sensację.