Przegrały po walce

Autor Artur Rutkowski 19 Września 2015 godz. 19:44
ENERGA AZS po ciekawym spotkaniu przegrała derbowe starcie z Pognią Baltica. Podopieczne Anity Unijat, straciły jednocześnie fotel lidera. Skutecznością strzelecką zaimponowała Walentyna Nestsiaruk, która rzuciła dwanaście bramek.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry przyjezdnych, które wyszły na prowadzenie 3:0. Niedługo później po trafieniu Katarzyny Stasiak było 7:3 dla koszalinianek. Następnie lepszy okres gry miały szczecianki, które doprowadziły do wyrównania. Już w 24 minucie było 9:13 dla Pogoni. Tuż przed przerwą kolejny raz do ataku poderwały się podopieczne Anity Unijat. Ostatecznie na przerwę akademiczki schodziły ze stratą jednej bramki do rywalek 13:14.

Po zmianie stron lepiej zaczęły grać gospodynie, które szybko powiększyły przewagę do trzech. Kwadrans przed końcem było już 26:21 dla gospodyń. Biało - Zielone poderwały się jeszcze do ataku w 53 minucie było 26:24 dla Szczecin. Niestety niedługo później bramka Królikowskiej zdecydowała o porażce ENERGII AZS. Pogoń Baltica ostatecznie wygrała 31:27.

Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 31:27 (14:13)

• Pogoń Baltica: Płaczek, Kozłowska - Sabała, Noga, Szczecina 4, Głowińska 5/1, Costa, Królikowska 6, Stasiak 4, Masna, Zimny 3/3, Koprowska, Zawistowska, Kochaniak 1, Yashchuk 2, Gadzina 6.
  • Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica - Michałów 2, Roszak, Stasiak 1, Budnicka 1, Trawczyńska 2/1, Chmiel 3, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk 12, Sądej 4, Kołodziejska 2/1, Nowicka.