Superliga: Podsumowanie drugiej kolejki

Autor Artur Rutkowski 15 Września 2015 godz. 10:21
W drugiej serii spotkań największe emocje dostarczyły dwa pojedynki Szczecina z Lubinem i Gdyni z Lublinem. W obu pojedynkach walki nie brakowało, a niespodziewanie Pogoń wygrała z Zagłębiem. Inne pojedynki, również dostarczyły kibicom sporej dawki emocji. Drugie zwycięstwo odniosły zawodniczki ENERGII AZS, które wskoczyły na pozycję lidera. Więcej o wydarzeniach drugiej kolejki Superligi w poniższym artykule.

W znakomitej formie są obecnie zawodniczki Pogoni Baltica, które po wysokiej wygranej na inaugurację teraz pokonały Metraco Zagłębie Lubin 31:26. Pokonać "Miedziowe" zawsze jest ciężko, ale to co zrobiły szczecinianki jest godne podziwu.  Już w pierwszej połowie Pogoń wywalczyła sobie pięć bramek przewagi. Po zmianie stron gospodynie utrzymały wywalczoną przewagę i wygrały wysoko 31:26. Do zwycięstwa zespół ze stolicy Pomorza Zachodniego poprowadziła Małgorzata Stasiak, która rzuciła dziesięć bramek.

Pogoń Baltica Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 31:26 (15:10)

• Pogoń Baltica: Płaczek, Kozłowska - Sabała, Noga, Szczecina 6, Głowińska 1, Costa, Królikowska 2, Stasiak 10, Masna 2, Zimny 2/2, Zawistowska, Kochaniak 1, Yashchuk 2, Gadzina 5.
  • Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Robótka, Załęczna 2, Obrusiewicz 6, Paluch,  Premović 2, Wiertelak, Lima, Walczak, Marić 8/1, Jochymek 2, Milojević 6.

Mało bramek padło w hitowym starciu wicemistrzyń z Vistalu z mistrzyniami kraju z MKS-u Lublin. Po wyrównanym pojedynku lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały jedną bramką. Pierwsza połowa była decydująca, w której  MKS wypracował sobie cztery bramki zaliczki.

Vistal Gdynia - MKS Selgros Lublin 20:21 (7:11)

• Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 7, Galińska 5, Gutkowska 5, Kulwińska 2, Janiszewska 1 oraz Kozłowska, Zych, Tasić, Łabuda.
  • MKS Selgros: Gawlik, Dżukiewa - Rola 6, Charzyńska 5, Niedźwiedź 4, Quintino 2, Gęga 2, Bijan 1, Skrzyniarz 1 oraz Kozimur.

Beniaminek Superligi kobiet UKS PCM Kościerzyna w drugiej serii spotkań podejmował faworyzowany Start Elbląg. Grające przed własną publicznością szczypiornistki UKS-u starały się sprawić niespodziankę. W pierwszej połowie Start wypracował sobie cztery bramki przewagi, ale Kościerzyna nie zamierzała się poddać. Po zmianie stron Start zdołał, co prawda powiększyć przewagę o jedno trafienie, ale zawodniczkom z Kościerzyna nie można odmówić walki. Najskuteczniejszą szczypiornistką w tym meczu była Joanna Waga, która rzuciła 11 trafień.

UKS PCM Kościerzyna - Start Elbląg 17:21 (9:12)

• UKS PCM: Brzezińska, Kordunowska-Lupa - Belter 6, Górna 3, Mokrzka 2, Wójcik 2, Żukowska 2, Ziółkowska 1, Sus 1 oraz Wasak, Białek, Jakubowska, Borysławska
  • Start: Sielicka, Szywerska - Waga 11, Balsam 4, Matuszczyk 3, Dankowska 2, Kwiecińska 1 oraz Muchocka, Pinda, Lisewska.

Kolejny beniaminek AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, również ma trudny początek sezonu. AZS na inaugurację przegrał w derbach Trójmiasta teraz przyszło spotkanie na gorącym terenie w Nowym Sączu. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a Olimpia miała jedną bramkę przewagi. Po zmianie stron zawodniczki z Pomorza pozwoliły rywalkom odskoczyć i ostatecznie Olimpia-Beskid wygrała 33:27.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:27 (15:14)

• Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek - Leśniak 6 (4/4), Stelmakh 6 (2/3), Małek, Figiel 8, Janik, Lesik 2, Motak, Basiak 3, Olejarczyk, Stokłosa 1, Smbatian 3, Nocuń 4, Golec.
  • AZS Łączpol AWFiS: Sielska, Dobrowolska - Pasternak 5 (3/4), Mazurek, Stachowska 5 (0/1), Dąbrowska 9 (3/3), Strzałkowska 2, Osadcha, Neitsch, Lipska 2, Ciura, Klonowska 1, Karwecka 1, Skonieczna, Tomczyk 2.

Chorzowski Ruch po porażce z ENERGĄ AZS zmierzył się przed własną widownią z Piotcovią, która w pierwszej serii spotkań dość niespodziewanie wygrała z drużyną z Nowego Sączu. Jednak to stroną przeważającą były "Niebieskie", które po dobrych pierwszych 30 minutach, w których wypracowały przewagę 15:10. W drugiej połowie zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego ambitnie walczyły, ale nie zdoałay odrobić straty z pierwszej połowy. Ruch zasłużenie wygrał 24:19.

KPR Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:19 (15:10)

• Ruch: Montowska, Krupa - Benducka 1, Jasinowska 3, M. Drażyk 2, Żakowska 7, Tracz 1, A. Drażyk, Krzymińska, Masłowska 2, Doktorczyk 1, Rodak 4, Beczek 3.
  • Piotrcovia: Jurkowska, Opelt – Rol 2, Sobińska 3, Szymańska 3, Kopertowska 3, Marszałek 4,  Wypych 2, Szafnicka 1, Piecaba 1, Ivanović, Jałoszewska.

Imponującą formę na początku sezonu prezentują zawodniczki ENERGII AZS Koszalin. Już pierwsza połowa pokazała dużą siłę zespołu z Pomorza Środkowego. Jedynie pierwsze dziesięć minut było wyrównane. Następnie na parkiecie rządziła ekipa z naszego miasta. Do przerwy akademiczki wygrywały już 17:9, ponownie imponowały formą Kołodziejska i Sądej.

W drugiej połowie zespół z naszego miasta utrzymał wypracowane prowadzenie, a nawet podwyższył je do jedenastu trafień. Spotkanie zakończyło się wygraną Koszalina 36:25.

KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 25:36 (9:17)

• KPR: Pękalska, Hoffman, Janik - Nowicka 3, Bielecka, Grobelska 6, Mączka 5, Tomczyk 1, Uzar 3, Jasińska 2, Oreszczuk 1, Bilenia 1, Michalak 3/3.
  • Energa: Kowalczyk, Prudzienica, Wiercioch - Michałów 4, Roszak 1, Stasiak 1, Budnicka 3, Trawczyńska 3/3, Chmiel 1, Kaczanowska 1, Błaszczyk 2, Niesciaruk 3, Sądej 6/1, Kołodziejska 11/7, Nowicka.