Młodzikom nie straszni juniorzy

Autor Artur Rutkowski / fot. Judo Gwardia 10 Września 2015 godz. 6:39
W Bydgoszczy odbyły się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Gwardia Juniorów Młodszych i Młodzików w Judo.W zawodach startowało łącznie 180 zawodników z Estoni, Niemiec, Białorusi, Litwy oraz Polski.

Nasz region godnie reprezentowali judocy z klubu Gwardia Koszalin podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza którzy, łącznie wywalczyli 15 medali.

W Grupie młodzików judocy wywalczyli następujące miejsca:

• Filip Bieliński -I miejsce w kat.38 kg( wygrał wszystkie walki przed czasem)
  • Jakub Kasprzyk -II miejsce w kat.55 kg
  • Daniel Jedrzejewski -III miejsce w kat.+81 kg
  • Wojtek Szulc -V miejsce w kat.66 kg
  • Aleksandra Szulc -I miejsca w kat.36 kg oraz w kat.40 kg w finale pokonał medalistkę MP .
  • Nikola Dudzińska -I miejsce w kat.57 kg pokonała w finale pierwszą zawodniczkę z rankingu Polski z Gdańska !
  • Weronika Jaworska II miejsce w kat.+70 kg wygrała z mistrzynią i v-ice mistrzynią Polski Młodziczek .

Po dobrych startach młodzików trenerzy zdecydowali aby dać swoim podopiecznym szansę w juniorach młodszych startu w zawodach i to była bardzo dobra decyzja. Młodzi zawodnicy wywalczyli kolejne medal