Blisko sensacji

Autor Artur Rutkowski 8 Września 2015 godz. 8:12
Polscy koszykarze, którzy grają obecnie w mistrzostwach Europy we Francji przegrali w swoim trzecim meczu z gospodarzami 66:69. Ponadto Trójkolorowi to obecni mistrzowie Starego Kontynentu.

Biało-czerwoni postawili swoim rywalom bardzo trudne warunki gry. Już pierwsza kwarta zremisowana po 14 pokazała, że Polska na tym turnieju jest mocna. Następnie rywale u których połowa składu to gracze NBA odskoczyli na cztery punkty.

Po zmianie stron podopieczni Taylora pozwolili rywalom odskoczyć na jeszcze jeden punkt. Natomiast w ostatniej kwarcie Polacy byli bliscy doprowadzenia do dogrywki. Na kilka sekund przed końcem Polska miała szansę doprowadzić do remisu 69:69, ale zabrakło skuteczności. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali trzema punktami.

Wtorek jest dniem przerwy od meczów w grupie A i D. Polacy trenują rano w Montpellier, a kolejny mecz zagrają w środę z Izraelem (godz. 17.30). W czwartek zmierzą się z Finlandią. Do awansu z grupy "A" wystarczy jedno zwycięstwo, choć nawet w przypadku dwóch porażek, możemy znaleźć się w pierwszej czwórce grupy i wejść do 1/8 finału.

Polska - Francja 66:69 (14:14, 12:16, 21:22, 19:17)

• Polska: A.Waczyński 18 (4x3), M.Gortat 10 (11 zb.), M.Ponitka 10, AJ Slaughter 9 (3 as.), A.Cel 4 (6 zb.) - D.Kulig 5 (9 zb.), Ł.Koszarek 4, P.Zamojski 3, P.Karnowski 3, K.Gruszecki 0
  • Francja: T.Parker 16, N.De Colo 12 (8 zb., 2 prz.), B.Diaw 9 (5 as.), R.Gobert 8 (7 zb., 3 blk, 2 prz.), N.Batum 4 - M.Gelabale 12, J.Lauvergne 2, C.Kahudi 2, E.Fournier 2, F.Pietrus 2, L.Westermann 0