Bałtyk rozstrzelany w Trójmieście

Autor Artur Rutkowski 30 Sierpnia 2015 godz. 19:38
Bałtyk Koszalin jechał na ten mecz z nadziejami na choćby jeden punkt. Niestety rezerwy pierwszoligowej Arki pokazały podopiecznym Tadeusza Żakiety jak się gra w piłkę. Zespół z Trójmiasta rozgromił koszalinian, aż 8:0.

Już pierwsza połowa ustawiła przebieg wydarzeń na boisku. Nieszczęście zaczęło się w 10 minucie kiedy czerwoną kartką został ukarany bramkarz Sebastian Skrzyński. Młody bramkarz interweniował poza polem karnym i za zagranie ręką został usunięty z boiska. Od tego momentu gospodarze otrząsnęli się z przewagi Bałtyku i zaczęli dominować na sztucznej nawierzchni gdyńskiego obiektu.

Bałtyk dzielnie się bronił do 33 minuty, wówczas bramkę otwierającą wynik trafił Jakub Bach. Natomiast jeszcze do przerwy padły dwa kolejne trafienia najpierw w 35 minucie Dawid Tomczak podwyższył prowadzenie, a dwie minuty przed przerwą Michał Czenko pokonał własnego bramkarza.

Jednak dopiero po przerwie Arka pokazała jak powinno się wykańczać akcję. W zaledwie dwadzieścia minut gospodarze trafili pięć bramek. Łupem bramkowym podzieliło się jedynie dwóch piłkarzy dwukrotnie do siatki trafił Damian Mosiejko, a hat-trickiem popisał się Maciej Wardziński.

W ostatnich 20 minutach gry bramki już nie padły. Ostatecznie Bałtyk został pokonany 0:8!.

• Arka II Gdynia - Bałtyk Koszalin 8-0
  • Bramki: Jakub Bach 33, Dawid Tomczak 35, Michał Czenko 43 (s), Damian Mosiejko 51, 65 (k), Maciej Wardziński 54, 57, 67