Remis na początek

Autor Artur Rutkowski 7 Sierpnia 2015 godz. 20:21
Akademiczki od remisu 28:28 z HC Gomel rozpoczęły rywalizację w Międzynarodowym Turnieju w Gdańsku. Najskuteczniejszą zawodniczką koszalinianek była Hanna Sądej.

Spotkanie od początku było wyrównane. Jako pierwsze odskoczyły Białorusinki. Po kilku minutach HC Gomel prowadziło już 7:4. Następnie podopieczne Edwarda Jankowskiego dogoniły rywalki. Ostatecznie do przerwy był remis 14:14.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla ENERGII AZS, po pięciu minutach gry piłkarki z Pomorza Środkowego odskoczyły rywalkom na cztery bramki. Sześć minut przed końcem akademiczki prowadziły 27:24, ale ostatnie akcje należały do zespołu gości. Ostatecznie mecz zakończył się remisem po 28.

W sobotę 8 sierpnia akademiczki zmierzą się o 11:30 z gospodyniami z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk oraz o 16.00 z UKS PCM Kościerzyna. W niedzielę 9 sierpnia pojedynki o miejsca.

ENERGA AZS - HC Gomel 28:28 (14:14)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica - Sądej 8, Niestsiaruk 5, Kołodziejska 3, Michałów 3, Trawczyńska 3, Stasiak 2, Nowicka 2, Fornalik 1, Domaros 1 oraz Budnicka, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk.