Polacy rozbili Gruzję

Autor Artur Rutkowski / 13 Czerwca 2015 godz. 22:30
Polacy w fantastycznym stylu pokonali w meczu el. Mistrzostw Europy reprezentację Gruzji 4:0. Decydujące trafienia padły w ostatnich pięciu minutach. Biało-czerwonych do zwycięstwa poprowadził duet napastników - Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski.

Podczas pierwszej połowy bramki nie padły, choć sytuacji podopieczni Adama Nawałka mieli kilka. Swoich szans nie wykorzystali m.in. Kamil Grosicki czy Robert Lewandowski.

Po zmianie stron Gruzja zaczęła stwarzać sobie dogodne okazje, ale Łukasz Fabiański nie dał się zaskoczyć. Pierwszy gol padł w 62 minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Milik. Prowadzenie Polaków rozdrażniło gości, lecz ci nie znaleźli sposobu na doprowadzenie do remisu.

Kolejne trafienia padły w ostatnich pięciu minutach gry, a wszystkie trzy bramki zdobył Robert Lewandowski. Bramki trafione przez piłkarza Bayernu Munachium sprawiły, że "Lewy" został autorem najszybszego hat-tricka bieżących eliminacji.

Polska - Gruzja 4:0 (0:0)

• Bramki: Arkadiusz Milik 62, Robert Lewandowski 89, 90, 90

• Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 4. Łukasz Szukała, 15. Michał Pazdan (90, 3. Marcin Komorowski), 13. Maciej Rybus - 11. Kamil Grosicki (80, 6. Tomasz Jodłowiec), 5. Krzysztof Mączyński, 8. Grzegorz Krychowiak, 7. Arkadiusz Milik, 17. Sławomir Peszko (64, 16. Jakub Błaszczykowski) - 9. Robert Lewandowski.

• Gruzja: 1. Giorgi Loria - 2. Ucza Lobżanidze, 4. Guram Kaszia, 5. Aleksandre Amisulaszwili, 21. Lasza Dwali, 22. Giorgi Nawalowski - 9. Tornike Okriaszwili (46, 8. Murtaz Dauszwili), 19. Sandro Kobachidze (76, 14. Baczana Cchadadze), 10. Dżano Ananidze, 7. Waleri Kazaiszwili - 17. Mate Wacadze (63, 11. Giorgi Czanturia).
  • Sędziował: Aleksiej Kulbakow (Białoruś).
  • Widzów: 56 512.