Ostatnia szansa Bałtyku

Autor Artur Rutkowski 2 Czerwca 2015 godz. 18:00
Podopieczni Marcina Bednarka w najbliższą środę zmierzą się z ostatnią w tabeli trzeciej ligi Astrą Ustronie Morskie. Koszalinianie muszą ten pojedynek wygrać, aby liczyć się jeszcze w walce o utrzymanie.

Bałtyk w ostatniej kolejce doznał wstydliwej porażki 0:3 z Rasel-em Dygowo. Natomiast wcześniej zespół z ul. Andersa rozegrał kilka udanych spotkań m.in. wygrane mecze z Pogonią II Szczecin 2:0 i z Arką II Gdynia 2:1. Ponadto w Pucharze Polski woj. Zachodniopomorskiego Bałtyk po wygranych 2:0 z Osadnikiem Myślibórz i 1:0 z Energetykiem Gryfino awansował do finału wojewódzkiego pucharu, gdzie zmierzy się z Gwardią Koszalin. Koszalinianie liczą, że po raz kolejny najskuteczniejszy Robert Ziętarski, który zdobył już osiem trafień doprowadzi do kolejnej wygranej.

Podopiecznie Roberta Żolika od 12 spotkań nie zasmakowali smaku wygranej, a także w każdym z tych spotkań Astra straciła minimum dwie bramki. W ostatniej kolejce Ustronie Morskie było bardzo bliskie trzech punktów, bowiem do 88 minuty prowadziło, aż 4:2 z Cartusią Kartuzy. Niestety w ostatnich trzech minutach zespół z Kartuz zdołał zdobyć dwa gole, czym doprowadził do remisu. W drużynie Astry wyróżniającymi postaciami są dobrze znani koszalińskim fanom piłki nożnej Leszek Pazdur oraz Damian Miętek.

Spotkanie zaplanowano na środę 3 czerwca o godzinie 18:00. Będzie to ostatni mecz Bałtyku przed własną publicznością w kończącym się sezonie.