Exilados podbił Dortmund

Autor Artur Rutkowski / fot. Exilados 1 Czerwca 2015 godz. 11:04
Trzech reprezentantów Exilados Koszalin startowało podczas prestiżowych zawodów Amerykańskiej federacji NAGA (North American Grappling Association), które odbyły się w Dortmundzie. W zawodach startował niemal tysiąc zawodnków z różnych zakątków świata m.in. Francuzi, Rosjanie, Bułgarzy czy nawet reprezentanci USA.

W zawodach Koszalin reprezentowali Jakub Maszczak, Krystian Walczak i szkoleniowiec Dominik Małkowski. Walki toczyły się w kategoriach gi i no gi (red. w kimonach / bez kimon).

Pierwszy z wymienionych zawodników w kategorii no gi 66-72 nie miał sobie równych, aż do finału w którym przegrał jedną przewagą. Natomiast w drodze do finału pokonał Rosjanina, Niemca i Francuza.  W kategorii w kimonach dotarł do półfinału, a w walce o brąz bardzo szybko wygrał ze swoim rywalem.

Krystian w kategori gi 79-85 przegrał w drugiej swojej walce z późniejszych triumfatorem. Zdecydowanie lepiej Walczakowi poszło w no gi średniozaawansowanych wygrywając trzy walki przed czasem , przegrał dopiero w półfinale małym punktem, a walce o medal wygrał przed czasem.

Jako ostatni do walki ruszył Dominik Domino Małkowski, który w prestiżowej kategorii no gi master expert  79-85k pokonał wysoko na punkty 3 rywali z Mołdawi , Czeczeni i Rosji. Niestety w finale musiał uznać wyzszość mocnego reprezentanta Rosji. W kategorii gi Expert brązowych pasów. Domino poddal pierwszego rywala, a w finale prowadził do samego końca 10-0 i na dwadzieścia sekund przed

zdobyciem pasa wpadł w dzwignie łokciowa .