Wskoczyli na podium

Autor Artur Rutkowski 23 Maj 2015 godz. 19:16
Gwardia Koszalin pokonała 3:1 Kaszubię Kościerzyna w meczu na szczycie trzeciej ligi. Dzięki wygranej podopieczni Łukasza Drożdżala awansowali na trzecią lokatę w tabeli

Pierwsze minuty spotkania należały do Kaszubii, która starała się szybko wyjść na prowadzenie, ale ta sztuka jej się nie udała. Natomiast Gwardia czekała na swoją szansę i już w 7 minucie jedna z pierwszych kontr przynosi zmianę wyniku. Na listę strzelców wpisuje się Brzeziański. Goście odpowiedzieli niecelnym strzałem Filipa Sosnowskiego W 19 minucie kolejne groźne uderzenie na bramkę Fabiańskiego, ale golkiper Gwardii poradził sobie kapitalnie wybijając futbolówkę na rzut rożny. Gospodarze już w 25 minucie po uderzeniu Neumanna prowadzili 2:0.  Kaszubia mogła zdobyć kontaktowe trafienie już w 34 minucie, ale Łuczak nie wykorzystał rzutu karnego.

Po zmianie stron Bobowski zdobył trafienie dające nadzieję gościom.  Zespół z Kaszub dążył do wyrównania. Jednak każda kolejna akcja wykańczana była z coraz mniejsza dokładnością. Jedna z ostatnich szans Kościerzyny miała miejsce w doliczonym czasie gry, wówczas rzut wolny ze środka boiska wykonywał Krawcewicz, ale piłka wylądowała w rękach Fabiańskiego. Goście próbowali wyrównać, ale wystarczyła szybka kontra, aby Gwardia zdobyła trzeciego gola, którego zdobył Neumann. Mecz zakończył się wygraną Gwardii 3:1.